„Kto następny do tego piekła”

7 listopada 2014

7 listopada 2014 roku naszą szkołę odwiedził pan Ryszard Faron- aktor Teatru Autentycznego w Zielonej Górze.

Celem wizyty były spotkania z młodzieżą, podczas których nasz gość zaprezentował spektakl –  – monodramat pod tytułem „ Kto następny do tego piekła”.

Wystąpienie artysty opowiadało historię ludzkiego dramatu spowodowanego alkoholizmem.   Opisany los człowieka dotkniętego uzależnieniem to  prawda życiowa, która na długo pozostanie w pamięci widzów. Problemy, które zdarzyły się bohaterowi monodramatu  mogą dotyczyć wielu ludzi, a może naszych bliskich.

Uzupełnieniem przedstawienia  był komentarz aktora  z elementami debaty.  Pan Ryszard Faron wówczas  omówił mechanizmy choroby alkoholowej.

Zaprezentowany program spotkał się z dużym zainteresowaniem, wzbogacił i rozszerzył działania profilaktyczne naszej szkoły.

W spotkaniu udział wzięły następujące klasy : II LOS, II LOE, część  kl I LOL, część kl II TI, IV TI, III TE

Lidia Chmielewska