Jasełka, wigilie klasowe, świąteczne dekoracje sal

19 grudnia 2014

W dniu 19 grudnia 2014 roku cała społeczność ZS3 mogła obejrzeć  w sali sportowo-widowiskowej jasełka przygotowane przez grupę uczniów pod kierunkiem p. Anety Augustynik i ks. Andrzeja Czyżewskiego. Przedstawienie zawierało element śpiewu (wieloosobowy chór uczniowski prezentował się wybornie) oraz inscenizacji, ilustrującej rodzinny i współczesny aspekt Bożego Narodzenia. Zebrani wysłuchali również występów wokalnych(utrzymanych w bardzo różnorodnej tonacji) uczniów – kandydatów do reprezentowania szkoły w powiatowym przeglądzie kolęd i pastorałek. Pani dyrektor Elżbieta Michalik podsumowała wyniki trzech akcji charytatywnych przeprowadzonych przez młodzież, m.in. na rzecz rodzin pogorzelców z okolic Długosiodła i Łochowa oraz dla DPS w Niegowie.

W ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia przeprowadzono konkurs na najtrafniej i najoryginalniej udekorowaną salę lekcyjną. Wystrój oceniła komisja w składzie: Adam Mickiewicz (wicedyrektor), Lidia Chmielewska (pedagog szk.), Aleksandra Wójcik (1LOE) i Sebastian Gomółka (3TI). Zdecydowano się przyznać 1. miejsce dla sali nr 36 (klasa 3TE, wychowawca Aneta Augustynik), a wyróżnienia przypadły salom nr: 12 (2LOS, wych. Tomasz Dąbrowski), 14 (1LOL, wych. Agata Zawadzka), 19 (1TE, wych. Matylda Maliszewska) i 34 (4TI, wych. Aneta Pękul).

Przegląd sal odbywał się w czasie trwania wigilii klasowych, w ramach których uczniowie dzielili się opłatkiem, przekazując  sobie „najtkliwsze uczucia”.

W przedstawieniu jasełkowym udział wzięli:

– Maryla Modzelan
-Jakub Jończyk
-Marcin Rytelewski
-Adam Masiak

Przedstawienie przygotowali ks. Andrzej Czyżewski oraz Aneta Augustynik i Justyna Zawierucha.

AMM