YPEF 2014/2015

26 marca 2015

26 marca 2015 roku w  Gimnazjum Nr 2 w Wyszkowie odbył się  Międzynarodowy Konkurs „Young People in European Forests” YPEF 2014/2015.

Celem konkursu jest promocja wiedzy o bioróżnorodności europejskiej przyrody i zrównoważonym rozwoju w leśnictwie, a przede wszystkim wiedzy o lasach Europy. W Polsce organizatorem konkursu jest Krajowa Komisja YPEF.

Tematyka konkursu obejmuje wiedzę z dziedziny przyrody, geografii, ochrony przyrody i nauk leśnych dotyczącą lasów Europy. Oficjalnym językiem konkursu jest język angielski.

Uczestnicy otrzymali zestaw 50 pytań: 20 dotyczących lasów i leśnictwa Europy oraz 30 dotyczących poszczególnych krajów europejskich. Uczniowie pracowali w zespołach trzyosobowych.

Udział w wyżej wymienionym konkursie wzięli uczniowie naszej szkoły:

Katarzyna Szczerba – kl. I LOI

Kamil Szustak  – kl.I LOI

Błażej Mróz  – kl. II LOI

Uczniowie wykazali się olbrzymią wiedzą oraz znakomitą znajomością języka angielskiego, zajęli II miejsce. Gratulujemy serdecznie.

Agnieszka Zdrojewska.