„Nauka skarbem drogim …” – zakończenie nauki w klasach maturalnych

24 kwietnia 2015

W piątek 24 kwietnia 2015 roku odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego w siedmiu klasach maturalnych Zespołu Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie. Wszyscy otrzymali świadectwa ukończenia szkoły a wyróżniającym się wręczono nagrody, dyplomy i statuetki.

Uroczystość szkolna została poprzedzona Mszą świętą, którą odprawił w sanktuarium św. Idziego prefekt ZS Nr 3 ks. Andrzej Czyżewski. Byłą to sposobność do dziękczynienia za trzy lub cztery lata nauki ale też wspomnienia tych, którzy nie doczekali tej chwili.

Główna uroczystość odbyła się w hali sportowo-widowiskowej, odświętnie udekorowanej przez uczniów klasy 2LOL; okazały napis przypominał myśl naszego patrona Jana Kochanowskiego:

„Nauka skarbem drogim,
Tak bogatym jak ubogim
I bogactwa często giną
Lecz nauki nie przeminą.”

W obecności sztandaru szkoły, po raz ostatni wniesionego przez maturzystów, wicedyrektor Jerzy Sasin poprowadził uroczyste spotkanie. Na początek głos zabrała pani dyrektor Elżbieta Michalik, podsumowując wyniki klasyfikacji i zwracając uwagę na ważniejsze osiągnięcia tegorocznych absolwentów. Wymieniła również „złotą dziesiątkę” uczniów z najwyższymi wynikami w nauce:

1. Karolina Mickiewicz – 4,89
  2. Iwona Wawryło- 4,78
  3. Aneta Mielczarczyk- 4,71
  4. Karolina Chorchos- 4,65
  5. Justyna Kosiorowska – 4,64
  6. Rogalska Anna – 4,6
  7. Aneta Matuszewska – 4,55
  8. MagdaAmpulska, KamilJasiński – 4,5
  9. Patrycja Bralewska-4,45
  10. Katarzyna Jagiełło, Aleksandra Mickiewicz- 4,44

Szkołę ukończyło ogółem 210 absolwentów -151 z Liceum Ogólnokształcącego i 59 z Technikum. Średnia wyników nauczania 3,42.

ZS Nr 3 w Wyszkowie opuściło 7 klas maturalnych :

Technika:

technik informatyk (wychowawca Aneta Pękul)

technik ekonomista (wychowawca Magdalena Królikowska)

Liceum Ogólnokształcące:

Klasa lingwistyczno- europejska (wychowawca Aneta Kasjaniuk)

Klasa matematyczno-informatyczna (wychowawca Marzanna Gruszczyńska)

Klasa społeczno-ekonomiczna A (wych. Marzanna Kowalczyk)

Klasa społeczno-ekonomiczna B (wych. Krzysztof Ostrowski)

Klasa sportowa (wychowawca Ewa Chmielińska).

Następnie w imieniu maturzystów krótką refleksję wypowiedzieli Justyna Kosiorowska i Adam Lipiński.

Do odchodzących ze szkoły zwróciły się w imieniu samorządu szkolnego i całej społeczności – Anita Piotrowska i Izabela Prus.

Do tradycji szkolnej weszła już tzw. „złota księga absolwentów”, do której mają prawo wpisać się uczniowie z najwyższą średnią wyników nauczania w poszczególnych klasach. W bieżącym roku przywilej ten spotkał: Karolinę Mickiewicz z klasy 3LOL, Anitę Mielczarczyk z kl. 3LOI, Anetę Matuszewską z kl. 3LEA, Annę Rogulską z kl. 3LEB, Karolinę Chorchos z kl. 3LOS, Justynę Kosiorowską z kl. 4TE oraz Karola Łapińskiego z kl. 4TI.W imieniu wpisujących się głos zabrała Karolina Mickiewicz, podkreślając iż jest to dla nich wielki honor i zaszczyt.

W następnej kolejności wychowawcy poszczególnych klas wyróżnili nagrodami książkowymi uczniów z najwyższymi wynikami w nauce (powyżej 4,5) oraz wzorową frekwencją.

Nagrodzeni zostali również sportowcy; wyróżniono ich pamiątkowymi statuetkami za wybitne osiągniecia sportowe i reprezentowanie szkoły w zawodach powiatowych:

1. Ostrowska Olga z kl. III LOL – lekkoatletyka
  2. Szymanowska Aleksandra  z kl. III LOL – piłka siatkowa
  3. Garbarczyk Ewa z kl. III – tenis stołowy
  4. Gierek Rafał z kl. III LOI – piłka siatkowa
  5. Chmielewski Hubert z kl. III LOS – piłka siatkowa
  6. Godlewski Amadeusz z kl. III LEA – piłka koszykowa
  7. Marzoch Michał z kl. III LOS – lekkoatletyka
  8. Suzdorf  Grzegorz z kl. III LOI – lekkoatletyka
  9. Puścian Adrian z kl. III LOS – lekkoatletyka
  10. Ponichtera Karol z kl. III LOS – piłka nożna.

Wyróżniono również osoby, które angażowały się w przedsięwzięcia realizowane przez szkolne koło artystyczne – Koło Młodych Twórców „Kometa”.

Nagrodzone zostały następujące osoby:

1. Magdalena Kubajek.
  2. Żaneta Załuska.
  3. Aleksandra Bryl.
  4. Ewa Garbarczyk.
  5. Mariusz Śniadała.
  6. Klaudia Jaszewska.
  7. Anita Kruszewska.
  8. Patrycja Łachacka.
  9. Anna Szymańska.
  10. Aleksandra Banaszek.

Warto odnotować, że specjalnym podziękowaniem dyrekcji i rady pedagogicznej wyróżniona została pani Agnieszka Zyśk.

Zwieńczeniem uroczystości był występ szkolnego zespołu muzycznego, funkcjonującego pod znamienną i pasującą do przedmaturalnej atmosfery nazwą – „Don’tworry!”.

AMM