Zajęcia taneczne w ZS3

3 października 2012

Co nowego na zajęciach choreograficzno-tanecznych…?

Zajęcia taneczne prowadzone są w Zespole Szkół Nr 3 od 2011 roku.

Główne cele to:

• rozwijanie zainteresowań uczniów
  • rozwijanie świadomości ruchowej
  • rozwijanie koordynacji ruchowej
  • doskonalenie orientacji w przestrzeni
  • doskonalenie poczucia rytmu
  • poznanie podstawowych
  • kroków tańców towarzyskich
  • technika tańca jazzowego
  • ćwiczenie układów choreograficznych

Oprócz zachęcania młodzieży do tańca uczniowie zdobywają umiejętności prezentowania swoich poczynań przed szeroką publicznością np. na studniówkach lub też innych wydarzeniach szkolnych.

Dnia 2 lutego 2013 roku na hali WOSiR- u odbyła się długo oczekiwana przez wszystkich uczniów klas maturalnych studniówka.

Część oficjalna rozpoczęła się tradycyjnie polonezem oraz mową powitalną, którą wygłosiła Pani dyr. Elżbieta Michalik. Po krótkim powitaniu grupa uczniów, przygotowanych przez Panią Matyldę Maliszewską zatańczyła walca.
Kolejnym punktem studniówki była część artystyczna przygotowana przez Panią Agatę Zawadzką oraz Panią Matyldę Maliszewską zatytułowana „Studniówkowo filmowo”. Prowadził ją Mateusz Linka. Podczas występów wybrani uczniowie klas maturalnych prezentowali układy taneczne ilustrowane fragmentami znanych filmów. Zobaczyliśmy walca, charlestona, rock and rolla, sambę, free style, taniec grecki oraz układ taneczny do teledysku Michaela Jacksona. Takie urozmaicenie studniówki okazało się świetnym pomysłem, który spodobał się gronu pedagogicznemu, gościom oraz uczniom. Widzowie nagradzali swoich kolegów gromkimi brawami.

Kolejnym wydarzeniem była Studniówka 2014, która odbyła się 18 stycznia w Domu Polonii w Pułtusku. Od października 2013 roku uczniowie pod okiem pani Matyldy Maliszewskiej przygotowywali się do pokazu walca wiedeńskiego. W tym roku wystąpiło 10 par tanecznych.  Występ został bardzo miło przyjęty przez publiczność.

Ponadto, w roku szkolnym 2013/2014 na Dniu Otwartym dla Gimnazjalistów, uczennice wraz  z panią Matyldą Maliszewską-prowadzącą zajęcia taneczne, zaprezentowały układ choreograficzny do piosenki Beyonce- „Move your body”.  Tekst tej piosenki w zamyśle zachęca do zdrowego stylu życia i był to również cel naszego przedsięwzięcia.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz treningu fitness, który odbył się podczas festynu sportowo-rekreacyjnego. Pani Matylda Maliszewska wraz z uczennicami klas zaprezentowała krótki układ choreograficzny.

W nowym roku szkolnym zamierzamy kontynuować działalność grupy tanecznej. Chętnych zapraszamy do aktywnego uczestnictwa.

Prowadząca zajęcia: Matylda Maliszewska

Zajęcia taneczne w ZS3

===========================================================================================

A pasje naszych uczniów?

Nadal dbamy o rozwijanie uczniowskich pasji i kontynuujemy zajęcia choreograficzno-taneczne.
Chcesz być radosnym, zadowolonym i zdrowym? – spróbuj zająć się ćwiczeniami tanecznymi, wszak ruch-to życie i troska o idealną sylwetkę.
I jeszcze jedno! Ruch jest kluczem do nauki ( w ogóle) dotyczy wszystkich przedmiotów.
W nowym roku szkolnym stawiamy na jeszcze większe zaangażowanie i chęć do tańca, a jest to możliwe do osiągnięcia na zajęciach kółka choreograficzno-tanecznego. W krótkim czasie taniec sprawi, że uwierzysz w siebie, pojawi się więcej uśmiechu i radości oraz spełnienie.
A może chcesz wystąpić na Studniówce 2013?
Nic nie stoi na przeszkodzie. Wystarczy przyjść na zajęcia, a wszystko inne pójdzie jak z płatka – randki w parach, ulubiona muzyka i pomysłowe stroje taneczne uszyte na specjalne zamówienie. Po występie zaś moc wrażeń, zdjęcia, nagrania i wspomnień czar na lata całe.

Zajęcia prowadzi nauczycielka języka angielskiego, pani Matylda Maliszewska.

Meow Gallery: The gallery is empty.