Rywalizacja szkół średnich w koszykówce 2015/2016

12 listopada 2015

.11.2015r w Zespole szkół nr 1 odbyły się Zawody Powiatowe w Koszykówce Dziewcząt. Rywalizowały reprezentacje pięciu szkół: 1 LO Norwid, Zespół Szkół nr 1, Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej, Zespół Szkół nr 3 i Technikum Poligraficzno-Usługowe (ZDZ).Zawody rozgrywane były systemem „Każdy z każdym”. W sumie odbyło się 10 spotkań( każda drużyna zagrała 4 mecze).Dziewczęta z naszej szkoły pierwszy mecz wygrały z TPU 41:12. Kolejny przeciwnik okazał się bardziej wymagający. Zacięta walka z 1LO Norwid zakończyła się wynikiem 22:9 dla nas. Po dłuższym odpoczynku ZS3 pokonało zespół CEZiU 30:11. W finale spotkała się drużyna ZS3 i ZS1. Mimo początkowych trudności i dopingu trybun dla gospodarzy, udało się naszym zawodniczkom przejąć prowadzenie i mecz zakończyć zwycięstwem 32:12. Nasz zespół

zdobył mistrzostwo powiatu w koszykówce. Uczennica klasy 3 LOS Milena Wasilewska otrzymała dyplom dla najlepszej zawodniczki turnieju. Gratulacje!

Skład zespołu:

Milena Wasilewska 3LOS, Ewa Abramczyk 3LOS,Joanna Nasiadka 3LOL, Kinga Szczesna 1LEB,

Joanna Elward 1LEB, Klaudia Deptuła 2LOS, Kornelia Kisiel 2LOS, Karolina Nadaj 2LOS, Karolina Pokraśniewicz 2LOS, Paulina Pokraśniewicz 2LOS, Julia Wołyniec 2LOS.

Utrwalaniem pięknych koszykarskich akcji na zdjęciach zajmowała się uczennica 2LOS Renata Nobis.

12.11.2015r w Zespole Szkół nr 3 odbyły się Zawody Powiatowe w Koszykówce Chłopców.

Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły: Zespół Szkół nr1, Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej, Zespół Szkół nr3 i 1LO Norwid. Rozegrano sześć meczy w systemie „każdy z każdym”.

Pierwszy mecz drużyna szkoły zagrała z ZS1 ulegając przeciwnikowi 19:21.

Kolejny rywal- zespół 1LO okazał się jeszcze mocniejszy( wynik 26:18 dla przeciwnika).

Bardzo zmęczyły naszą drużynę dwa mecze , rozgrywane jeden po drugim.

W ostatnim spotkaniu z CEZiU zdołaliśmy osiągnąć jednak niewielką przewagę. Wynik 17:15 dał nam 3 miejsce w zawodach. W rozgrywkach zwyciężyła reprezentacja 1LO przed ZS1.

Skład naszej drużyny:Michał Orłowski 3LOI, Piotr Włodarczyk 3LOI, Mateusz Kucharczyk 3LOI, Dominik Wróblewski 3LOS, Dawid Kalinowski 2LOS, Patryk Grzybowski 2LOS, Konrad Skoczeń 2LOS , Adrian Szymczak 1LEB, Kuba Wolsa 1LEB. Gratulacje dla medalistów!

M.S