Olimpiada Poliglotów

16 marca 2016

Lingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie czwarty rok z rzędu organizowała Mazowiecką Olimpiadę Poliglotów. Cytując Franka Smith’a: „Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze.” I tę złotą myśl organizatorzy olimpiady starają się propagować.

IV Mazowiecka Olimpiada Poliglotów, podzielona jest na 3 etapy. Pierwszy odbył się 16 marca w siedzibie uczelni na ulicy Kasprzaka 2/8. Składał się z trzech 30-minutowych testów wielokrotnego wyboru z trzech wybranych języków: polskiego(obowiązkowego), angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i rosyjskiego. Na testach sprawdzana była wiedza z gramatyki, słownictwa, frazeologii oraz wiedza o kulturze krajów wybranego obszaru językowego.

Grupa uczniów z naszej szkoły została wyłoniona z osób, które zgłosiły się do eliminacji szkolnych. W skład grupy weszli: Karolina Bralewska, Krystian Paź, Kamil Szustak (wszyscy klasa 2LOI), Iwona Rogalska, Tobiasz Nowakowski (klasa 2LOL), oraz Adam Chrupek z klasy 3 LOL.

Do kolejnego etapu Olimpiady zostaną zakwalifikowani uczniowie, którzy uzyskają najwyższą liczbę punktów, nie mniej jednak niż 50% z każdego testu.

Życzymy naszym uczniom uzyskania pozytywnych wyników i zakwalifikowania do kolejnego etapu.

WR