„UCZNIOWIE WYKLĘCI”

10 marca 2016

W  dniu 10 marca 2016r.  w Zespole Szkół Nr 3 w Wyszkowie odbył się wykład „ Rogata dusza – losy młodzieży w powojennej Polsce” . Został on wygłoszony przez dr Marcina Łaszczyńskiego – edukatora Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie.

Na spotkaniu uczniowie pierwszej klasy Technikum Ekonomicznego i Informatycznego oraz pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego o profilu społeczno  – ekonomicznym  „A” i „B” dowiedzieli się o życiu i  walce młodych ludzi w powojennej Polsce. Oprócz wykładu dr Łaszczyński zaproponował młodzieży formy warsztatowe,  dzięki którym mogliśmy dowiedzieć się kto i w jaki sposób prześladował „walczących w podziemiu” po II wojnie światowej. Zebrani nie kryli przerażenia  , gdy wykładowca przedstawiał sposób torturowania  podczas przesłuchań i warunki pobytu w więzieniu.

Spotkanie wywołało  wśród naszej młodzieży głębokie refleksje,  które niejednokrotnie wzbudziły poruszenie na zajęciach lekcyjnych.

Naszym zdaniem była to wyjątkowa lekcja historii.

Uczestnicy spotkania