„Na zdrowie!”

21 czerwca 2016

We wtorek 21 czerwca Zespół Szkół Nr 3 świętował Dzień Patrona. Z tej okazji zorganizowano „Piknik dla Zdrowia”, podczas którego wszyscy uczniowie i nauczyciele obecni tego dnia spędzili wspólnie czas na różny (i oczywiście – zdrowy!) sposób.

Kiedy już uczniowie (cóż, nauczyciele również) przeboleli dwie pierwsze godziny lekcyjne, wszyscy zebrali się na trybunach hali sportowej. O godzinie 10:00 pani dyrektor Elżbieta Michalik oraz pani Małgorzata Szwed (koordynator projektu) kilkoma słowami wstępu rozpoczęły całą imprezę. Następnie uczniowie wysłuchali trzech prezentacji – uczennic klasy II LOS Pauliny Tlagi i Julii Wołyniec na temat zdrowego stylu życia, pani dietetyk Marty Skoczeń na temat zdrowego odżywiania i walki z nadwagą oraz uczniów klasy 2LOI – Natalii Kowalskiej oraz Bartosza Sobieskiego na temat bezpiecznych wakacji. Dziękujemy wam za wartościowe rady!

Następnie miały rozpocząć się konkurencje sportowe, ale przecież nie można zacząć bez rozgrzewki, prawda? Poprowadziły ją trzy uczennice klasy I LOL – Wiktoria Adamczyk, Weronika Podpora oraz Oliwia Pokora. Do około 20-minutowej Zumby dołączyli nie tylko uczniowie, ale również sama pani dyrektor Michalik!

Zaraz po zakończeniu rozgrzewki hala sportowa została podzielona na trzy sektory i rozpoczęły się zawody. Na sektorze pierwszym odbywały się zawody tenisa stołowego, na drugim królowały mieszane trójki siatkarskie (dwóch chłopców i jedna dziewczyna), a na trzecim konkurencje indywidualne: żonglerka piłkarska, hula-hop, konkurs skoków na skakance oraz rzutów do kosza.

Skoro były to zawody, musieli być i zwycięzcy, prawda? Tak więc zaczynając od konkurencji indywidualnych – w żonglerce piłkarskiej miejsce pierwsze zajął Piotr Połodziuk (I LOI), drugie Patryk Olbryś (II TE), a trzecie Mateusz Janasz (II LOL). W hula-hop: pierwsze miejsce zajęła Patrycja Mróz (I TE), drugie Dorota Sobotka (I TE), a trzecie Aleksandra Jakubczak (II TE). Konkurs rzutów do kosza wtgrał Adrian Szymczak (I LEB), na drugim miejscu był Hubert Kukwa (I TI) i na trzecim Albert Durka (I LOI). Konkurs skoków na skakance zdominowała Paulina Puścian (I LOI), drugie miejsce zajęła Paulina Petrykowska (II LOE), a trzecie Patrycja Kozikowska (I LEB). Zawody trójek siatkarskich zwyciężyła I LOI , a tenisa stołowego –Przychodzki Łukasz z 3Ti. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy . Zwycięzcom gratulujemy!

„Piknik dla Zdrowia” jednak odbywał się nie tylko w hali sportowej – w sali numer 2 delegacja z każdej klasy przyniosła przygotowane przez siebie dwa różne soki lub koktajle i dwie sałatki lub surówki, które od godziny 12 czekały na degustatorów. Z kolei w sali numer 11 znajdowały się stoiska kosmetyczne oraz pani dietetyk Marta Skoczeń, oferująca ciekawe porady. Można było również zmierzyć sobie ciśnienie krwi, zważyć się, obliczyć swoje BMI, czy też poddać różnym zabiegom kosmetycznym!

Wszyscy, którzy brali udział w całym przedsięwzięciu z pewnością dobrze się bawili, konkurując ze sobą w różnych dyscyplinach sportowych albo degustując sałatki i napoje. Trzeba przyznać, że zorganizowanie takiej imprezy było świetnym pomysłem. Nauczyciele też się świetnie bawili, co na sam koniec pokazali  w zaciętym meczem tenisa stołowego!

Ambroziak W. 1LOl