100 kilometrów na 100-lecie Niepodległości Polski

22 września 2018

W sobotę 22 września 2018 roku grupa śmiałków – uczniów i nauczycieli, mimo niesprzyjających prognoz pogody, wzięła udział w rajdzie rowerowym, by pokonać 100 kilometrów na 100-lecie Niepodległości Polski. Wszyscy uczniowie wcześniej zostali „przetestowani” na odcinkach 50-kilometrowych. Trasa wyprawy (tak ją chyba należy nazwać) wiodła przez: Brańszczyk, Porębę, Brok, Ostrów Mazowiecką, Komorowo, Nową Osuchową, Długosiodło, Sieczychy i Porządzie.

Wyruszyliśmy spod budynku szkolnego i tu zakończyliśmy wyjazd po około 8 godzinach jazdy, przeplatanej odpoczynkiem i pogadankami oraz niewielkim poczęstunkiem. Na koniec liczniki pokazywały od 103 do 109 kilometrów – zatem na pewno przekroczyliśmy „wymagany limit”.

Wszyscy uczestnicy na koniec byli dumni, że dane im było brać udział i ukończyć z powodzeniem tak trudne, ale chwalebne przedsięwzięcie. Pogoda sprzyjała – brak upału pomagał w pokonaniu trasy, a co do deszczu – spadły (dosłownie) tylko trzy krople …

Szczególnie zaznaczyć należy, że dane nam było być przy aż trzech pomnikach dedykowanych twórcy Odrodzonej Rzeczypospolitej – Józefowi Piłsudskiemu; szczególnie okazały pomnik mogliśmy podziwiać w Komorowie k. Ostrowi Mazowieckiej.

Naszym przewodnikiem był p. Jacek Piórkowski z Wyszkowskiej Grupy Rowerowej, któremu należą się szczególne podziękowania. Kadrę nauczycielską reprezentowali: Tadeusz Dzieniszewski i Adam M. Mickiewicz.

Ze szkoły udział w projekcie wzięli, po uzyskaniu stosownych zgód ze strony rodziców:

Fankidejski Patryk 2LOL
Grzywacz Eryk Paweł 2TI
Kędzior Marcin Dariusz 3TI
Nobis Kamil Jan 2TI
Pieńkos Cyryl 3LZB
Runo Paweł 2TI
Wińska Ewelina 3LZB
Wrzesiński Hubert 4TE

Na szczególne wyróżnienie zasługuje udział reprezentantki piękniejszej części naszej społeczności szkolnej, Eweliny. Ponadto wyróżnić należy Pawła Runo, który jechał ze sztandarem biało-czerwonym przypiętym do roweru.

W konkursie wiedzy, przeprowadzonym na koniec wyjazdu wyróżnienie otrzymali Kamil Nobis i Cyryl Pieńkos.

AMM