13.06 – wycieczka do Warszawy

13 czerwca 2014

Dnia 13.06.2014r. o godzinie 8.00 klasa I LOL wraz z wychowawczynią – Izabelą Zbrzeźniak i panią pedagog – Lidią Chmielewską, wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Za nasz cel obraliśmy sobie odwiedzenie niewątpliwie interesującego miejsca – Centrum Nauki „Kopernik” oraz równie fascynującego, jakim okazała się kręgielnia „Hula Kula”. Określenie to nie zostało napisane przypadkowo, gdyż zabawa i rywalizacja między drużynami naprawdę taka była. W muzeum, o którym wcześniej wspomniałam, mogliśmy obejrzeć wiele ciekawych wystaw, m.in. „Świat w ruchu”, „Regeneracja” czy „Człowiek i środowisko”, a także sprawdzić jak wygodne jest łóżko „Fakira”, dowiedzieć się, jak będą wyglądały nasze dzieci, zamienić się w wielką bańkę mydlaną, czy zobaczyć siebie w lustrze o nieco innych parametrach. Po wszystkich atrakcjach, które zagwarantowało nam muzeum, przenieśliśmy się do oddalonej o 500m kręgielni i wtedy się zaczęło! 4 osoby przy torze, kula i tylko jeden cel – zbić 10 kręgli na raz (tzw. strike)! Nie było to łatwe, lecz były osoby, które nie miały sobie równych! O godzinie 14 uśmiechnięci, lecz głodni wyjechaliśmy w podróż do domu, z powodu głodu nie omieszkaliśmy zajechać do McDonalda. Około godziny 16 byliśmy już w Wyszkowie. Wycieczkę zaliczamy do jak najbardziej udanych.

Angelilka Bijata
Karolina Oleksiak