Przedszkolandia w ZS3

27 września 2013

27 września 2013 r. w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Po raz drugi dzieci z wyszkowskich przedszkoli stanęły do rywalizacji w Sportowych Igrzyskach Przedszkolaków „ Przedszkolandia 2013” .

Do 11 konkurencji stanęły dziesięcioosobowe drużyny z przedszkoli publicznych nr: 1, 3, 4, 7, 9, a także z przedszkoli prywatnych „Nasze Bambino”, „Bezpieczny przedszkolak”, „Kubuś i Przyjaciele”oraz Przedszkole Katolickie

Dzieciaki zmagały się w : biegu sztafetowym z pałeczką, biegu w workach, biegu z jajkiem na łyżce, toczeniu piłki kijem hokejowym, skoku na piłce kangurku, również slalomem, jeździe na deskorolce – na brzuchu, rzucie woreczkiem do celu, skokach łączonych obunóż oraz pokonywaniu toru przeszkód( składał się on z biegu na 5m, przejściu pod płotkiem, przeciąganiu przez siebie szarfy, przejściu przez tunel, dobiegnięciu do drzewka i przyklejeniu na nie jabłuszka). Tor przeszkód pokonywały zarówno dzieciaki jak i ich wychowawczynie.

Najtrudniejszą konkurencją okazał się rzut do celu, jednak wszyscy świetnie sobie poradzili i nie było przegranych. Każde przedszkole otrzymało puchar i dwie maskotki a wszyscy mali uczestnicy olimpiady otrzymali medale i słodki poczęstunek .

Podczas przerwy między konkurencjami wystąpiły uczennice z naszej szkoły w tańcu ze wstążkami. Następną atrakcją był pokaz sztuk walki Pawła Runo z kl. III LOI i Jarka Świercza z kl. I TE.
Pomysłodawcami i głównymi organizatorami tego wydarzenia byli p. Alicja Usielska oraz klasa 3 LOI. Impreza odbyła się na sali sportowo-widowiskowej wyszkowskiego CKU dzięki uprzejmości p. dyrektora Krzysztofa Dąbrowskiego. Patronat nad imprezą objął i dofinansował (zakup pucharów i medali) Burmistrz Wyszkowa, Grzegorz Nowosielski (na imprezie reprezentował go Naczelnik Wydziału Edukacji Krzysztof Płaciszewski).

Zarówno organizatorzy jak i uczestnicy imprezy doskonale się bawili i wyrazili chęć powtarzania jej w kolejnych latach.

Katarzyna Gajc

3 LOI

Odnośniki