15 kwietnia Światowy Dzień Trzeźwości

15 kwietnia 2021

W 2021 roku Światowy Dzień Trzeźwości przypada na 15 kwietnia. Spośród problemów społecznych występujących na całym świecie zjawiska związane z alkoholem mają szczególne znaczenie.

Wynika to przede wszystkim z ich rozmiaru. Konsumpcja alkoholu w sposób istotny wpływa na zdrowie fizyczne i psychiczne zarówno jednostek jak i rodzin, a jej konsekwencje dotyczą nie tylko osób pijących szkodliwie, ale również wpływają na całą populację. Nadużywanie alkoholu powoduje wiele szkód społecznych, tj.: przestępczość, zakłócenie bezpieczeństwa publicznego, wypadki samochodowe, ubóstwo, bezrobocie czy przemoc w rodzinie.

Światowy Dzień Trzeźwości został wprowadzony, by pokazać i zwrócić uwagę ludziom na to, jak bardzo szkodliwy wpływ na nasze zdrowie ma wypicie alkoholu.

Zachęcam osoby borykające  się z takimi trudnościami do szukania pomocy u specjalistów. Może pomocny będzie kontakt z konsultantem infolinii

Infolinia Anonimowych Alkoholików działa codziennie od 8 rano do 22 wieczorem pod numerem telefonu: 801 033 242

Warto  zadbać o wyższą świadomość tego problemu, szczególnie jeśli obserwujemy na sobie bądź bliskich nadużywanie alkoholu. W tym celu proponuję odwiedzanie takich stron jak: www.parpa.pl

L. Ch.