Akcja „Paczka na Kresy. „Za Niemen, za Niemen i po cóż za Niemen…?”

12 listopada 2019

 Drodzy Przyjaciele!!!

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia po raz kolejny pragnę zainteresować Państwa i zaprosić do udziału w Akcji „Paczka na Kresy”.

zbiórka jest zgłoszona w MSWiA i figuruje pod numerem 2019/2841/RO , którą organizuje  Fundacja Kresy w potrzebie – Polacy Polakom  wraz z Polską Fundacją Narodową, Mazowieckim Kuratorium Oświaty, Pocztą Polską oraz Mazowiecką Wojewódzką Komendą OHP.

Przez te lata doświadczyliśmy wielu niesamowitych spotkań i wrażeń, poznaliśmy wielu niesamowitych ludzi, którzy na zawsze wyryli się w naszej pamięci, i którzy są dla nas jak rodzina…

Dla WAS, którzy decydują się poświęcić swój czas na organizację, być może pierwsza lub kolejna okazja by wspólnie z nami pojechać za wschodnia granicę i zachęcić kolejne osoby z Waszego środowiska lokalnego do zaangażowania w akcję…

Dla NICH – Polaków na Kresach – być może dla niektórych ostatnia okazja w życiu by poczuć, ze Polska o nich naprawdę pamięta…

Dla  naszej szkoły to już 4 akcja , kiedy możemy nieść pomoc Polakom, którzy pozostali na Kresach      ( na Litwie , Białorusi czy Ukrainie).

Akcja polega na:

  1. przeprowadzeniu zbiórki trwałych produktów spożywczych na terenie szkoły
  2. Przewiezieniu zebranych produktów na centralne miejsce zbiórki ( szkoła w Aninie)
  3. Spakowaniu przez wolontariuszy paczek z zebranych produktów- w dniu 8 grudnia 2019r ( niedziela)
  4. Rozwiezienie paczek i przekazanie ich Polakom mieszkającym na Litwie i Białorusi ( 13- 15 grudnia 2019 r)

W obecnej edycji Akcji, przed świętami Bożego Narodzenia zbieramy tylko:

 produkty spożywcze: olej, kawa, herbata, cukier, ryż, kasza, mąka, makarony, konserwy, budynie, kisiele, galaretki, przyprawy, słodycze,

medykamenty, chemię domową, kremy, środki opatrunkowe.

Najlepiej, żeby zbierane produkty były w mocnych opakowaniach i niezbyt dużych, co znacznie ułatwia pakowanie w wymiarowe kartonowe pudełka.

Świetnym załącznikiem do paczek mogą być  kartki świąteczne z życzeniami  podpisane przez uczniów lub ich rodziny najlepiej z adresem zwrotnym.

Najmilej widziane kartki  przygotowane własnoręcznie.

Zachęcamy uczniów i nauczycieli  do włączenia się w akcję. Produkty można  dostarczać do szkoły w dniach : od 18 listopada do 3 grudnia 2019 roku  do Sali 35.

W naszej szkole koordynatorami akcji są :

  1. Agnieszka Kalinowska
  2. Justyna Zawierucha
  3. Elżbieta Michalik

Poszukujemy chętnych wolontariuszy do rozpropagowania akcji jej czynnego przeprowadzenia.

Akcja „Paczka na Kresy. „Za Niemen, za Niemen i po cóż za Niemen…?”

Odnośniki