Andersenada

5 maja 2019

W piątek 5 maja 2019 roku grupa uczniów z klasy 1 LOL miała przyjemność reprezentowania Zespołu Szkół nr 3 w Wyszkowie, występując w Bibliotece Miejskiej dla najmłodszych. Z okazji kolejnej Andersenady uczniowie przygotowali przestawienie, w którym przeplatały się dwie baśnie: losy Calineczki i Brzydkiego Kaczątka. Oprócz, oczywiście, elementów artystycznych, przedstawienie miało charakter nieco dydaktyczny. Aktorzy pokazali, że bycie sobą nigdy nie jest złe, siłę przyjaźni oraz to, żeby zawsze dążyć do obranych celów. Uczniowie zachwycili zarówno widzów, jak i osoby organizujące całe wydarzenie, swoimi niesamowitymi kostiumami i charakteryzacjami. Zostały one przygotowane własnoręcznie przez każdego aktora. Odzwierciedlenie brzydkiej kaczuszki, ohydnej ropuchy czy złej czarownicy za pomocą farb i przedmiotów codziennego użytku nie było im straszne. Wykazali się ogromną kreatywnością, co oczywiście zostało docenione uznaniem przybyłych na Andersenadę gości. Stworzenie scenariusza, w którym połączone zostały dwie różne baśnie, również nie stanowiło problemu dla uczennic klasy humanistycznej. Dzięki ich pomysłowości i zaangażowaniu powstała zupełnie nowa i oryginalna wersja baśni Hansa Christiana Andersena. Nie tylko samo przedstawienie sprawiło uczniom radość, ale również intensywne próby, które odbywały się pod czujnym okiem Pani Lidii Błachnio. Pomimo wielu godzin poświęconym przygotowaniom, były one przepełnione śmiechem, niesamowitą atmosferą i sprawiły, iż grupa zintegrowała się jeszcze bardziej. Niektóre sceny były tak śmieszne, że powtarzano je kilkukrotnie. Każdą postać dopracowywano z aktorami indywidualnie tak, aby jak najlepiej zaprezentowała się na scenie. Podczas samego przedstawienia to również widzowie zaskoczyli grupę swoją aktywnością i współpracą w czasie gry. Uśmiechy na twarzach najmłodszych, organizatorów, rodziców i opiekuna grupy wystarczyły aby usatysfakcjonować uczniów i zachęcić ich do powrotu w świat baśni także za rok. W imieniu całej grupy chcielibyśmy podziękować za zaproszenie do przygotowania owego przedstawienia, oraz za niesamowity odbiór podsumowany dużymi owacjami. Była to fantastyczna przygoda, którą do dziś wspominamy z uśmiechami od ucha do ucha.

Przestawienie przygotowali:

Scenariusz : Klara Fedorczyk i Sandra Grzegorczyk.

Aktorzy: Dawid Powierza, Kinga Puławska, Iwona Bloch, Oliwia Wilczyńska, Rafał Zalewski, Olivia Gierlicka, Natalia Składanek, Katarzyna Kuchta, Julia Kalinowska, Klara Fedorczyk, Aleksandra Łaska, Sandra Grzegorczyk, Szymon Soliwoda, Laura Piotrowicz, Weronika Rozenek, Justyna Turek, Julia Brzezińska, Julia Gołębiewska.

Opiekun grupy : Pani Lidia Błachnio.