Angelika Zalewska laureatką XIX Konkursu Recytatorskiego Twórczości C. K. Norwida!

25 listopada 2021

I nerwów gra, i współ-zachwycenie,
I tożsamość humoru
Łączą ludzi bez sporu… 

Cyprian Norwid „Harmonia” (fragm.)

Czytajcie Norwida po cichu i na głos,
przy współdziałaniu głosu powstaje jakby inny utwór
 niż ten czytany po cichu…

 Tadeusz Różewicz

 

          25 listopada   2021 roku miał miejsce finał XIX Konkursu Recytatorskiego  Twórczości C. K. Norwida organizowanego  przez I Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Wyszkowie , pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Wyszkowskiego – Pana Jerzego  Żukowskiego .Tegoroczna edycja odbyła  się w 200 – setną rocznicę urodzin C. K. Norwida , ale także  w 100 – lecie narodzin innego poety – Tadeusza Różewicza, którego teksty  zostały również  umieszczone  w formule konkursu. Recytatorzy zmierzyli się z twórczością obu poetów. Wśród uczestników finału konkursu, który odbył się  , ze względów epidemicznych,  w formie zdalnej,  znalazła się trójka uczniów naszej szkoły : Angelika Zalewska z  klasy III LOL (  C.K. Norwid „Modlitwa”) , Klaudia Seroka z  klasy II LE ( C.K. Norwid „Bliscy”) oraz Karol Urbaniak  z klasy  II LZ  (C.K. Norwid „Moja ojczyzna”).Jury konkursu , biorąc pod uwagę następujące kryteria:  interpretację tekstu  i jego  rozumienie, kulturę słowa, czystość wymowy, dobór repertuaru (wartości artystyczne utworów), ogólny wyraz artystyczny,  wyłoniło trójkę laureatów, wśród nich  znalazła się Angelika Zalewska z  klasy III LOL – zdobywczyni III miejsca. Laureaci otrzymali dyplomy i  nagrody książkowe.

 

Wszystkim recytatorom serdecznie dziękuję

Agata Zawadzka

Angelika Zalewska laureatką XIX Konkursu Recytatorskiego Twórczości C. K. Norwida!

Odnośniki