BAJECZNY BAL STUDNIÓWKOWY

3 lutego 2018

Studniówka to coroczny, tradycyjny bal organizowany w szkole na symboliczne sto dni przed maturą. Trwa zaledwie jedną noc, noc niezwykłą, magiczną , która pozostaje w pamięci nie jedną chwilę, ale wspomina się ją przez długi czas. Uroczystość kojarzy się z gorączkowymi oczekiwaniami

i przygotowaniami, jedyną i niepowtarzalną nocą beztroskiej zabawy

i pięknych wzruszeń. W tym roku bal przedmaturalny odbył się 3 lutego, w wyglądającej  zjawiskowo, bajecznie hali  Wyszkowskiego Ośrodka Sportu

i Rekreacji. Rozpoczął się on o godzinie 19, ale już wcześniej uczniowie wraz z nauczycielami pojawili się na próbnym przejściu najważniejszego tańca- poloneza. Prowadzący uroczystość Izabela Brzezińska, uczennica kl. III LOI i Michał Zawistowski, uczeń kl. III LOL, odwołując się do słów patrona szkoły Jana Kochanowskiego „Skokiem taniec nasnadniejszy,/A tym jeszcze pochodniejszy,/Kiedy w bęben przybijają, /Samy nogi prawie drgają.” powitali panią Elżbietę Michalik-Dyrektor Zespołu Szkół Nr 3, wicedyrektorów: pana Jerzego Sasina i pana Adama Michała Mickiewicza, zacne Grono Pedagogiczne z osobami towarzyszącymi, przedstawicieli Rady Rodziców, przepiękne koleżanki i wytwornych kolegów. Po uroczystym powitaniu gości prowadzący zgodnie stwierdzili, że szkoła jest miejscem, w którym kultywuje się tradycje. Pan wicedyrektor Adam Mickiewicz wypowiadając słowa „ Poloneza czas zacząć!”, zaprosił wszystkich do dostojnego, staropolskiego, chodzonego tańca, który jest nieodzowną częścią tradycji studniówkowej. „ Z każdego kroku, z każdego ruszenia można tancerza czucia i myśli wyczytać”- tak o nim pisał nasz romantyczny poeta w „ Panu Tadeuszu”. Osobą, która przygotowała uczniów do poloneza była pani Małgorzata Szwed. W pierwszej turze zatańczyły: klasa liceum matematyczno- informatycznego z wychowawczynią  panią Grażyną Witkowską i uczniem Albertem Durką, klasa liceum społeczno- ekonomicznego z wychowawcą panem Kamilem Gurbałą, z którym zatańczyła Katarzyna Piekarska oraz klasa technikum informatycznego  wraz z panem Adamem Zającem i uczennicą  Anitą Piotrowską. „ I skłoniwszy się grzecznie…” w pierwszą parę zaprosił panią Dyrektor Elżbietę Michalik Adrian Szymczak.  Nie mogło też zabraknąć wicedyrektorów, pana Adama Mickiewicza, który zatańczył z Natalią Woźnicą  oraz pana Jerzego Sasina tańczącego z Katarzyną Sakowicz.

W drugiej turze zaś zatańczyły: klasa liceum humanistyczno- lingwistycznego  z wychowawczynią panią Elwirą Sawicz-Bakułą, której towarzyszył Michał Zawistowski, klasa liceum społeczno- ekonomicznego z panią Katarzyną Szymańską i uczniem Adrianem Szymczakiem oraz klasa technikum ekonomicznego z panią Dorotą Nizińską i uczniem Pawłem Petrykowskim. Tym razem „ I skłoniwszy się grzecznie…”  do tańca w pierwszej parze panią Dyrektor Elżbietę Michalik zaprosił Rafał Skibiński , z panem wicedyrektorem Adamem Mickiewiczem zatańczyła Kamila Kądziela, a panu wicedyrektorowi Jerzemu Sasinowi towarzyszyła Katarzyna Chmiel. Po tych efektownych tanecznych prezentacjach zabrała głos pani Dyrektor Elżbieta Michalik, która dokonała oficjalnego otwarcia wieczoru studniówkowego. W imieniu uczniów klas młodszych głos zabrał Jakub Grodzicki, życząc maturzystom zdania matury oraz właściwych wyborów w dorosłym życiu. Bez szczególnego zaangażowania rodziców, fundatorów ta studniówka nie mogłaby się odbyć. W imieniu Rady Rodziców głos zabrała Anna Mróz, kierując wzruszające słowa do nauczycieli i wychowawców. Wyraziła wdzięczność za trud nauczania młodych ludzi, za dotychczasową pracę w kształtowaniu sumień, we wskazywaniu właściwych dróg. Jednym z zaproszonych gości na ten bal był Marszałek Województwa Mazowieckiego pan Adam Struzik, niestety nie mógł przybyć na tę uroczystość. Przekazał jednak list, adresowany do maturzystów Zespołu Szkół Nr 3. Treść listu odczytała pani Elwira Sawicz- Bakuła „ Drodzy Maturzyści, serdecznie dziękuję za zaproszenie na Wasz Bal Studniówkowy. Dzisiejsza wspaniała impreza jest wyjątkowym wydarzeniem, które z pewnością zostanie w Waszej pamięci na zawsze. Bal organizowany dla uczniów ostatnich klas na sto dni przed egzaminem dojrzałości to piękna tradycja kultywowana w naszym kraju od pokoleń. Uroczysty nastrój, polonez, eleganckie stroje i szampańska zabawa w gronie przyjaciół- to nieodłączne elementy studniówki, umownie kończącej czas beztroski młodych ludzi przed przystąpieniem do wytężonej nauki do matury- jednego z najistotniejszych egzaminów w życiu, kojarzącego się z symbolicznym wejściem człowieka w dorosłość. Życzę Wam Drodzy Maturzyści, by dzisiejszy bal upłynął  w bardzo radosnej i przyjemnej atmosferze oraz dostarczył wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Jestem przekonany, że napełnieni pozytywną energią będziecie od jutra z jeszcze większym zaangażowaniem i determinacją przygotowywać się do egzaminu dojrzałości, który nie tylko zweryfikuje Waszą wiedzę, umiejętność wyrażania własnych poglądów oraz zdolność analitycznego i twórczego myślenia, lecz stanie się przepustką na wymarzone studia. Trzymam za Was mocno kciuki i życzę powodzenia na maturze, jak również realizacji Waszych dalszych ambitnych planów oraz spełnienia marzeń.” Po części oficjalnej nadszedł czas na część artystyczną – walca w wykonaniu młodzieży klas maturalnych  do piosenki Eda Sheerana „Perfect”. Układ taneczny przygotowała  Gabriela Chełchowska z klasy 3LOI, pod czujnym okiem pani Małgorzaty Szwed. Walc w rytm romantycznej melodii został wykonany przez następujące pary: Karola Kruszewskiego i Wiktorię Adamczyk, Adriana Mikołajczyka i Aleksandrę Jakubczak, Konrada Skrzecza oraz Natalię Szurawską, Alberta Durkę i Klaudię Wojtkowską, Piotra Połodziuka i Paulinę Puścian, Karola Puławskiego oraz Gabrielę Chełchowską, Pawła Petrykowskiego i Ewelinę Tyszkiewicz, Marcina Grześkiewicza i Oliwię Pokorę, Piotra Durkę i Weronikę Podporę, Karola Florianowicza i Adriannę Czarnogórską oraz Adriana Szymczaka i Kingę Majewską . Prowadzący stwierdzili, że każdemu maturzyście pobyt w murach ZS3 „przyniósł wiele wspaniałych doświadczeń, tutaj poznawali nowych przyjaciół, uczyli się wielu nowych rzeczy, wchodzili w dorosłość”. Wspomnienia z tego wspaniałego okresu życia zostały zawarte w przygotowanym filmie z wypowiedziami tegorocznych maturzystów. Nad realizacją pomysłu czuwali: Weronika Podpora z klasy III LOL i Piotr Kaczyński z klasy III LEB.  Ta noc jest też okazją do podziękowań, przede wszystkim dyrekcji za możliwość kształcenia, rozwijania zainteresowań, za wyrozumiałość, serce, a także za to, że w tym dniu pani Dyrektor nie sprawdza identyfikatorów. Ten wieczór jest też okazją do szczególnych podziękowań wychowawcom, „którzy zawsze starali się służyć nam pomocą, obdarzali zrozumieniem i byli  zawsze wtedy, kiedy ich potrzebowaliśmy.” Uczniowie ,wręczając kwiaty, wyrazili swoją wdzięczność. Do podziękowań maturzyści dołączyli wokalny upominek -utwór „ Niewidzialna dłoń” z repertuaru N. Kukulskiej  wykonała Natalia Sieńkowska z klasy III LOL. Tym muzycznym akcentem zakończono część oficjalną balu studniówkowego.

„ Dla każdego z nas ten wieczór będzie niezapomniany i jedyny w swoim rodzaju. Miejmy nadzieję, że spełnią się wszystkie życzenia, a nasze plany i marzenia zostaną w przyszłości zrealizowane.”

Wiktoria Adamczyk, ucz. kl. III LOL

Elwira Sawicz- Bakuła

CHWILA WSPOMNIEŃ

WYSZKOWSKIE SERWISY INFORMACYJNE

Maturzyści z Zespołu Szkół nr 3 w Wyszkowie bawili się na bajecznym balu studniówkowym. Panie w pięknych sukniach, panowie w eleganckich garniturach, obecność grona pedagogicznego i rodziców – wszystko to sprawiło, że ten wieczór był wyjątkowy i niezapomniany.

– Porzućmy myśli i zmartwienia. Cieszmy się obecnością wszystkich: przyjaciół, kolegów, koleżanek, rodziców i pedagogów. Oby ten wieczór zapadł nam wszystkim w pamięci – zwrócili się do zebranych prowadzący Izabela Brzezińska oraz Michał Zawistowski.

– Przepięknymi polonezami rozpoczęliśmy, jak na naszą szkołę przystało, jedyny dla Was bal. Ten bal nie odbyłby się gdybyście do nas trzy albo cztery lata temu do szkoły nie przyszli – zwróciła się do zebranych dyrektor Elżbieta Michalik. – Droga młodzieży, przez te lata staraliśmy się dzielić się z Wami wiedzą, uczyć dobrych manier i zachowania. Dzisiaj chcę Wam podziękować za różne działania na rzecz naszej szkoły….

W trakcie balu nie zabrakło także czasu na podziękowanie pedagogom za trud włożony w wychowanie oraz za okazane wsparcie. Kwiaty otrzymali wychowawcy: Elwira Sawicz-Bakuła (3LOL), Grażyna Witkowska (3LOI), Katarzyna Szymańska (3 LEB), Dorota Nizińska (4TE), Kamil Gurbała (3LEA), Adam Zając (4TI), nauczyciele oraz dyrektorzy. Podziękowaniom towarzyszył występ wokalny w wykonaniu Natalii Sieńkowskiej. Po części oficjalnej, przyszedł czas na wykonanie pamiątkowych fotografii oraz szampańską zabawę do białego rana.

TUBA WYSZKOWA

Takie matury wyniki poznacie, jakie szaleństwa studniówki doznacie

 

 „Jako też rok bez wiosny mieć chcieli, którzy chcą, by młodzi nie szaleli” – fraszka Jana Kochanowskiego jest chyba najczęściej przywoływanym cytatem podczas studniówek. Nie dziwi tym bardziej w Zespole Szkół nr 3 noszącym imię poety. Maturzyści tej szkoły swoją studniówkę przeżyli w sobotę 3 lutego w hali WOSiR, która na tę noc przemieniła się w elegancką salę balową. Staraliśmy się dzielić z wami wiedzą, uczyć dobrych manier i dobrze wychowywać. Dziękuję wam za udział w licznych konkursach i olimpiadach, wolontariacie i wyjazdach. Dziękuję, że rozsławialiście dobre imię Zespołu Szkół nr 3 w mieście, powiecie, a może nawet dalej – do młodzieży zwróciła się Elżbieta Michalik. – Do matury zostało 90 dni, skrupulatnie to dzisiaj obliczyłam. Przed wami ostatnia prosta, może doprowadzić was do upragnionego celu. Życzę matury na 100%, a na dziś doskonałej, ale i rozważnej zabawy. Jak mówi przysłowie: „Takie matury wyniki poznacie, jakie szaleństwa studniówki doznacie”. Studniówka, a wkrótce matura zamyka kolejny etap w życiu młodzieży, ale i szkoły. – Będzie nam brakowało obecności i energii klas maturalnych – zapewnił młodszy kolega Jakub Grodzicki. Maturzyści zdają sobie sprawę, jak wiele zawdzięczają rodzicom, nie tylko w kwestii organizacji studniówkowego balu. Rodzice – jak wiele zawdzięczają nauczycielom, o czym mówiła jedna z mam, Anna Mróz. Zapewniła, że wszelkie obawy, kiedy dzieci zaczynały naukę w ZS3, okazały się bezpodstawne. – Dziś wiemy, że wybór naszych dzieci był bardzo dobry – podkreśliła, odnosząc się m.in. do miejsca „Kochanowskiego” w rankingu Perspektyw. – W imieniu rodziców dziękuję dyrekcji i gronu pedagogicznemu za czas i wysiłek, cierpliwość i wyrozumiałość. Zwróciła się również do młodzieży: – Sukces w dorosłym życiu można osiągnąć tylko własną pracą, wiarą, że nawet najbardziej szalone marzenia mogą się spełnić. Dyrekcji i wychowawcom, „którzy zawsze starali się służyć pomocą i obdarzali zrozumieniem” szczególne podziękowania złożyli sami maturzyści. Do kwiatów dołączyli dedykację – piosenkę z repertuaru Natalii Kukulskiej „Niewidzialna dłoń” zaśpiewała Natalia Sieńkowska.ZS3 jest jedyną szkołą na naszym terenie prowadzoną przez urząd marszałkowski. List z życzeniami dla maturzystów od marszałka Adama Struzika odczytała Elwira Sawicz-Bakuła. Studniówka trwa zaledwie jedną noc, noc niezwykłą, magiczną. Noc, która pozostaje w pamięci nie jedna chwilę, ale wspomina się ją z łezką w oku przez długi czas, nawet przez całe życie…. Po części oficjalnej na parkiecie (do białego rana!) królowały przeróżne style tańca.

NOWY WYSZKOWIAK

Odnośniki