„Bal na dwieście par”

25 stycznia 2020

Studniówka w Zespole Szkół Nr3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie

         Baśniowy bal uczniów Zespołu Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego, na sto dni przed maturą, rozpoczął się o godz. 19.00 w sobotę  25 stycznia 2020 roku w hali sportowej WOSiR w Wyszkowie. Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy 3 LOL Aleksandra Gregorek oraz Jakub Więcki. Na początku powitali dyrekcję szkoły: Dyrektora Zespołu Szkół nr 3 Pana Adama Mickiewicza, Panią Elżbietę Michalik, która do niedawna sprawowała w naszej szkole funkcję dyrektora, Panią Elwirę Sawicz-Bakułę oraz Pana Jerzego Sasina-wicedyrektorów Zespołu Szkół nr 3. W imieniu Komitetu Studniówkowego, który był organizatorem uroczystości, powitana została również Pani Aneta Pękul- Dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wyszkowie oraz całe grono pedagogiczne. Oficjalnie rozpoczęcie studniówki, zaproszenie wszystkich do poloneza, ogłosiła Pani wicedyrektor Elwira Sawicz-Bakuła słowami z utworu Adama Mickiewicza „Pan Tadeusz” : „Poloneza czas zacząć”.

W pierwszej kolejności poloneza zatańczyli:

Pan dyrektor Adam Mickiewicz wraz z uczennicą z klasy 3LZA Weroniką Wojtaszek,

Pani dyrektor Elżbieta Michalik wraz z uczniem z klasy 3LZA Wiktorem Wiśniewskim,

Pani wicedyrektor Elwira Sawicz – Bakuła w towarzystwie ucznia klasy 4 TE Jakuba Kostrzewy, Pan wicedyrektor Jerzy Sasin wraz z uczennicą klasy 4 TE Karoliną Lewandowską,

Klasa 3LOL z wychowawczynią Panią Anetą Augustynik w towarzystwie ucznia Macieja Fidury,

Klasa 3LOI z wychowawczynią Panią Izabelą Zbrzeźniak i uczniem Marcinem Kukielskim,

Klasa 3LOT z wychowawczynią Panią Renatą Lalak i uczniem Mateuszem Sztorcem, 

Klasa 3LZB z wychowawcą Panem Tomaszem Dąbrowskim w towarzystwie uczennicy  Wiktorii Kowalskiej.


W drugiej kolejności poloneza zatańczyli:

Pan dyrektor Adam Mickiewicz wraz z uczennicą z klasy 3LZB Zofią Sówką,

Pani dyrektor Elżbieta Michalik wraz z uczniem z klasy 3LZB Mikołajem Kasińskim,

Pani wicedyrektor Elwira Sawicz – Bakuła wraz z uczniem klasy 3LOL Ernestem Icińskim,

Pan wicedyrektor Jerzy Sasin wraz z uczennicą klasy 3LOL Wiktorią Gałązką,

Klasa 4TE wraz z wychowawczynią Panią Joanną Świętoń w towarzystwie ucznia Pawła Delugi,

Klasa 3LOE wraz z wychowawczynią Panią Mariolą Mórawską i uczniem Michałem Baranem,

Klasa 3LZA wraz z wychowawczyniami  Panią Ewą Chmielińską w towarzystwie ucznia Maksymiliana Kmocha oraz Panią Marzanną Gruszczyńską i uczniem Adrianem Liwskim

Klasa 4TI wraz z wychowawcą Panem Michałem Łobaczem w towarzystwie uczennicy Karoliny Karpińskiej

 

Następnie głos zabrał dyrektor Zespołu Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego– Pan Adam Mickiewicz, który na wstępie przywitał wszystkich przybyłych na uroczystość rodziców, rodzeństwo, dziadków i znajomych. Pan Dyrektor zacytował słowa naszego patrona Jana Kochanowskiego:

Miło szaleć, kiedy czas po temu, (…)

A powiem wam, że się tym świat słodzi,
Gdy koleją statek i żart chodzi. (…)

Dziś bądź wesół, dziś użyj biesiady,
O przyszłym dniu niechaj próznej rady”

Pan Dyrektor wspomniał o tym, że bal studniówkowy jest piękną, typowo polską tradycją, funkcjonującą w naszych szkołach średnich od wielu dziesięcioleci. Wyznał również, że jest to dla niego wielkie przeżycie, ponieważ po raz pierwszy ma przyjemność brać udział w takiej uroczystości w nowej funkcji jako Dyrektor. Podziękował rodzicom, jak również uczniom za organizację balu. Pan Dyrektor przekazał również podziękowania za zaproszenie oraz pozdrowienia i życzenia dobrej zabawy dla wszystkich uczestników balu od Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie, a w szczególności dyrektora Mirosława Krusiewicza oraz pani kierownik Wioletty Górczak-Kutarby. Następnie kilka słów do naszych uczniów powiedziała pani Elżbieta Michalik, która jeszcze kilka miesięcy wcześniej kierowała Zespołem Szkół nr 3. Jak zawsze w ciepłych słowach życzyła uczniom najlepiej zdanych egzaminów, spełnienia wszystkich marzeń oraz znalezienia wymarzonej pracy. Treść listu od Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika przeczytała Pani Elwira Sawicz- Bakuła, wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 3

„Bal na dwieście par” 
 Następnie błogosławieństwa zebranym udzielił ksiądz Tomasz Myśliwy. W imieniu rodziców głos zabrał pan Sylwester Grodzki- przedstawiciel Komitetu Studniówkowego, który złożył maturzystom najserdeczniejsze życzenia oraz namawiał ich, aby dążyli do celów, które sobie wyznaczą. W imieniu uczniów wypowiedziała się uczennica Aleksandra Kalinowska, która podziękowała dyrekcji i wychowawcom, jak i pozostałym nauczycielom za wyrozumiałość, wielkie serce, pomoc oraz zrozumienie. Życzenia dla maturzystów złożył również przedstawiciel samorządu uczniowskiego- Piotr Nowak-uczeń klasy 3 TE. Po wszystkich wystąpieniach nastąpił czas podziękowań i wręczenia kwiatów dla dyrekcji i wychowawców w podziękowaniu za możliwość kształcenia, rozwijania się, za wyrozumiałość, wielkie serce, za to że zawsze starali się służyć pomocą uczniom, obdarzali zrozumieniem i własną piersią chronili przed rygorami Statutu szkolnego. Maturzyści podziękowali również rodzicom za pomoc w organizacji tej wyjątkowej nocy, a szczególnie Komitetowi Studniówkowemu. Po części oficjalnej został przedstawiony krótki program artystyczny. Piosenkę pt :” Przetańczyć z tobą chcę całą noc” wykonały uczennice klasy 3LOI Aleksandra Zawadzka, Magdalena Witkowska oraz Sylwia Grzegorczyk. Następnie uczniowie: Weronika Grzegorczyk i Jakuba Jechna, Magdalena Witkowska i Przemysław Zięba, Aleksandra Zawadzka i Mikołaj Kasiński, Zofia Sówka i Bartłomiej Prabucki, Dominika Rogalska i Oskar Góralewski, Krystyna Książek i Patryk Łazarecki, Sylwia Grzegorczyk i Bartek Durka  wykonali walca w niespotykanym połączeniu z Jive’em. Choreografię przygotowała Sylwia Grzegorczyk pod opieką pani Małgorzaty Szwed. Polonez wykonany na początku uroczystości został przygotowany pod przewodnictwem pana Tomasza Dąbrowskiego. Ten wieczór z pewnością zostanie na zawsze w pamięci naszych uczniów, którzy już za 100 dni przystąpią do egzaminów maturalnych.

 

Aleksandra Zawadzka,3LOI

 

 

 

 

 

 

 

Odnośniki