Beksińscy, ich tajemnice i przeznaczenie… „Ostatnia rodzina”

21 października 2016

Uczniowie klas: 2 LOL, 1LOL, 3 TE, 3 LOS, 4 TI  wybrały się do wyszkowskiego Ośrodka Kultury  na film opowiadający o współczesnym autorze „najbardziej chyba mrocznych wizji w polskim malarstwie”  Zdzisławie Beksińskim i jego rodzinie. O „Ostatniej rodzinie” w reżyserii Jana Matuszyńskiego uczniowie wypowiadają się pozytywnie. Oto jakie jest ich zdanie na temat obejrzanego filmu:

„Fantastycznie wykonany film pod każdym względem. Jego szokująca fabuła wprowadza w stan osłupienia i skłania do przemyśleń.” P.S.

„Imponujący film.” S.L.

„Przykuł moją uwagę już w pierwszej scenie.” M.Z.

„Zaskakująca fabuła, świetna obsada. Warty obejrzenia.”

„Film robi duże wrażenie, aczkolwiek nie obejrzałabym go drugi raz.”

„Przeznaczony zarówno dla młodszych i starszych odbiorców.”

„Świetny film z wybitnymi aktorami na czele z Andrzejem Sewerynem w roli Zdzisława Beksińskiego. Uważam, że jest on warty obejrzenia.” A.W.

„Film daje wiele do myślenia, można z niego wyciągnąć wnioski, oryginalnie i ciekawie przedstawia historię ważnej dla kultury polskiej rodziny.” Ł.C.

„Świetna gra aktorska. Film warty obejrzenia.”

„Film może przekazywać nam, że im więcej doświadczamy sytuacji związanych ze śmiercią, tym bardziej się z nią oswajamy.” E.Z.

„Film jest bardzo zaskakujący, każdy szczegół jest dopracowany. Bardzo mi się spodobał.” W.P.

Pozytywne opinie uczniów kl. 2 LOL wskazują na to, że treść  filmu „Ostatnia rodzina” skłania do myślenia, zmusza do refleksji . Dziękujemy za wasze opinie i zachęcamy do oglądania!

Wyjście klas zorganizowała p. Elwira Sawicz- Bakuła

Wiktoria Ambroziak, 2 LOL