Bezpieczne wakacje

19 czerwca 2017

W dniu 19.06.2017 r w naszej odbyło się spotkanie dla całej społeczności szkolnej dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji. Prezentację przygotowały i przedstawiły uczennice: Magdalena Pietrzykowska z kl. II LOI, Karolina Kownacka z kl. I LOT oraz Aleksandra Pietrzykowska z kl. II LOI. Dziewczęta opowiedziały o wszystkim co może nas spotkać podczas wakacji, o kleszczach, komarach, żmijach i dzikich psach oraz konsekwencjach bliskiego spotkania z tymi zwierzętami ale też co zrobić gdy zgubimy bagaż, jak się zachowywać w górach i nad wodą. O niebezpieczeństwie wynikającym z kąpieli na dzikim kąpielisku, pomocy osobie tonącej oraz o skutkach spożywania alkoholu podczas wypoczynku nad wodą opowiedziała pani Paulina Borkowska ratowniczka WOPR. Prezentacja była bardzo ciekawa, została dobrze przyjęta przez młodzież i być może pomoże ochronić naszych uczniów przed różnymi zagrożeniami.

Życzymy wszystkim uczniom naszej szkoły udanych, niezapomnianych wakacji, przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

                                                                                             Agnieszka Zdrojewska.

Odnośniki