„Burza” w Teatrze Wielkim w Warszawie

21 lutego 2018

„Burza” w Teatrze Wielkim w Warszawie

 

 

 

Tradycją naszej szkoły stają się wyjazdy do Teatru Wielkiego w Warszawie . Tym razem w dniu 21 lutego grupa uczniów wraz z opiekunami – p. Elwirą Sawicz-Bakułą, p. Anetą Augustynik,

  1. Joanną Świętoń i p. Izabelą Zbrzeźniak udali się do Opery Narodowej w Warszawie na spektakl
  2. „Burza”. Balet powstał w oparciu o sztukę Williama Shakespeare’a o tym samym tytule. Opowiada historię Prospero, wygnańca z Mediolanu i jego córki Mirandy. Ich statek w czasie sztormu rozbija się na jednej z dzikich wysp, a oni muszą poradzić sobie na zupełnie niecywilizowanym terenie, wśród tubylców. Do tego nad ich losem czuwają nadprzyrodzone siły. Autorem choreografii jest Krzysztof Pastor, który do współpracy nad spektaklem zaprosił dójkę utytułowanych artystów, urodzonych w Iranie – ShirinNeshat i ShojęAzari.

Oto kilka opinii uczniów:

„Uważam, że było to ciekawe doświadczenie. Osobiście nie spodziewałem się trafienia na balet, ale mimo to całkiem dobrze się bawiłem. Interesujące były dla mnie stroje aktorów, w mojej opinii dosyć specyficzne.”

Marcin Kędzior, kl. 2TI

„Myślę, że aspektem, który nadał temu przedstawieniu tak wielkiej mocy była „symbioza”, w której perkusista i  instrumentalista, grający na bębnie, prezentowali swój kunszt. Współpraca i przenikanie się tych dwóch instrumentów perfekcyjnie  odtwarzały pełnię dźwięków towarzyszących burzy, nadając temu dziełu realizmu. Warto też wspomnieć o zdolnościach tanecznych występujących. Tutaj trzeba przytoczyć tancerza wcielającego się w rolę Ariela, którego zarówno aparycja jak i właśnie umiejętności taneczne stworzyły postać młodego boga, który zstąpił na czas spektaklu z nieba na ziemię.”

Oskar Góralewski, kl.1LOL

„Oglądanie tego spektaklu było dla mnie niesamowitym przeżyciem. Walory artystyczne – taniec

i muzyka na długo pozostaną w mojej pamięci.”

Joanna Urbaniak, kl. 2LOL

Wyjazd młodzieży zorganizowały p. Elwira Sawicz- Bakuła i p. Aneta Augustynik

 

 

Małgorzata Abramczyk, kl. 2 LOL

Odnośniki