Charytatywnie i językowo…

7 listopada 2019

Już od kilku lat organizowany jest w naszej szkole Dzień Języków Obcych. W tym roku nasza forma obchodów Europejskiego Dnia Języków (przypadającego 26 września) odbyła się 7 listopada.

W tym wyjątkowym dniu chcieliśmy podkreślić znaczenie języków obcych we współczesnym świecie, pokazać szereg niewątpliwych korzyści płynących z ich znajomości, pokazać uczniom, iż uczenie się języków innych ludzi pomaga nam  wzajemnie się zrozumieć, przekroczyć różnice kulturowe oraz przy okazji dobrze się bawić.

            7 listopada uczniowie naszej szkoły podczas apelu poprowadzonego przez Aleksandrę Zawadzką oraz Sylwię Grzegorczyk z klasy III LOI cała społeczność szkolna wysłuchała piosenek w obcych językach w wykonaniu naszych uczniów, wysłuchała ciekawostek językowo- kulturowych z całego świata przygotowanych humorystycznie przez uczniów klasy III TI Kacpra Puławskiego i Adriana Gołdys oraz obejrzała II etap Quizu ze znajomości państw rosyjsko-, niemiecko- i angielskojęzycznych. Swoje talenty wokalne zaprezentowali: w niemieckojęzycznych utworach Patrycja Nisio i Emilia Nasiadko z klasy I LOL w utworze „Pendel” oraz Aleksandra Zawadzka i Sylwia Grzegorczyk z klasy 3LOI, Kamila Dzierbun z klasy I LOI wykonując utwór w języku rosyjskim „За тобой” oraz uczennica klasy IILOZ Julia Puławska jako wokalistka zespołu From nowhere wraz z kolegami: Kajetanem Michalik, Aleksandrem Godłozą, Mateuszem Pielakiem oraz Marcinem Markowskim w rockowych utworach w języku angielskim.

Delegacje klas drugich oraz trzecich technicznych wzięły udział w tym dniu w quizie, w którym zmierzyli się z pytaniami z języków, kultury oraz historii państw rosyjsko-, niemiecko- i angielskojęzycznych a wyłonione spośród nich 3 najlepsze zespoły udowodniły podczas apelu biorąc udział w II etapie, że o językach i kulturze danych krajów wiedzą najwięcej. I miejsce bezapelacyjnie przypadło drużynie z klasy II TI w składzie: Bartłomiej Sakowicz oraz Klaudiusz Staniszewski, II miejsce uczniom z klasy III TI a na trzecim miejscu znaleźli się przedstawiciele klasy II TE.

            Ten dzień był jednak dla Nas- całej społeczności Zs3 nie tylko sprawdzianem naszej wiedzy z języków obcych i dobrą zabawą ale również sprawdzianem naszej empatii, który chyba zdaliśmy bardzo dobrze. Dzięki zapowiadanemu wcześniej charytatywnemu kiermaszowi zebraliśmy kwotę 991,42 zł, którą przekazaliśmy na konto fundacji pod opieką której znajduje się dwuletni syn naszej absolwentki- Piotruś Masiak. Dorzuciliśmy tym samym naszą cegiełkę zbliżającą Piotrusia do bardzo ważnej operacji, która jest niezbędna aby wyrwać go z towarzyszącej mu od urodzenia ciszy.

Koordynatorami tego przedsięwzięcia byli nauczyciele języków obcych: pani Katarzyna Zarzycka oraz pan Kamil Szumowski.

                                                                                                                                                                                               Katarzyna Zarzycka

Odnośniki