Ciekawe zajęcia artystyczne

23 listopada 2022

W naszej szkole podczas listopadowych zajęć artystycznych, prowadzonych przez panią Bożenę Wyrzykowską działy się bardzo interesujące rzeczy. Uczniowie z klas: 1LZ, 1 LEO/LI, 1TE/TR, 1TP wykonywali kolorowe i ciekawe papierowe zakładki do książek. Motywem inspirującym młodzież podczas tych lekcji były tradycyjne wzory kurpiowskich wycinanek, które zaprezentowała nauczycielka przedmiotu w postaci pięknego kurpiowskiego rękodzieła . Barwne zakładki zostały przekazane w darze do szkolnej biblioteki i będą piękną jej ozdobą. Dzięki takim zajęciom młodzież mogła sama się przekonać jak sprawne trzeba mieć dłonie do wykonania tych papierowych prac. Dziękujemy pani B. Wyrzykowskiej i jej uczniom za kurpiowskie zakładki.

W. Kosińska