Czas na Święta… Jasełka Bożonarodzeniowe

20 grudnia 2019

Jest w ciągu roku taki czas, na który czeka się z niecierpliwością, czas spokoju, ciepła, radości, kiedy gasną wszelkie spory, a miłość i wsparcie ze strony bliskich są rozwiązaniem wszystkich problemów. To również moment na przemyślenia, wspomnienia oraz spotkania z rodziną i bliskimi. Tak określa się ten wyjątkowy czas- czas świąt Bożego Narodzenia. Niezwykłe ciepło pielęgnowania tradycji, składania życzeń, spędzania nastrojowych wieczorów przy blasku choinki… Tradycją naszej szkoły są inscenizacje z okazji tego niezwykłego, magicznego święta. Program jasełek przedstawiał w sposób wymowny i świąteczny historię Bożego Narodzenia. Stosowna dekoracja, efektowne kostiumy aniołów, świętej rodziny oraz innych postaci występujących w przedstawieniu zainteresowały oglądających. Aktorzy w profesjonalny sposób próbowali przekazać najważniejsze wartości w życiu człowieka: empatia, wrażliwość, czułość, zrozumienie, okazywanie serca. Nie zabrakło też muzycznego tła, kolędy i pastorałki w wykonaniu uczniów naszej szkoły doskonale uzupełniały Bożonarodzeniowy program przygotowany przez księdza T. Myśliwego, w którym wzięli udział uczniowie


kl. IV TE
1. Karolina Lewandowska
2. Klaudia Staśkiewicz
3. Jakub Kostrzewa
4. Paweł Deluga
5. Bartłomiej Twardowski
6. Dominik Iwański
7. Magdalena Jaworowska
8. Klaudia Abramczyk
9. Agata Szymanik
10. Karolina Ruszczak
11. Angelika Bajorek
12. Bartosz Kacpura
13. Alicja Chmielewska
14. Magda Jeleń
15. Joanna Włodarczyk
16. Aleksandra Fluks
17. Katarzyna Rzemek
18. Damian Bochenek
19. Martyna Kucińska
20. Ewelina Szymczuk
21. Kinga Rzemek


kl. I TE
1. Ewelina Ćwik
2. Małgorzata Kłos
3. Wiktoria Gaszczyńska
4. Julia Kot
5. Aleksy Abramczyk
6. Dominik Gutowski
7. Patryk Lasaka
8. Zuzanna Kaszubska
9. Tatiana Kacperska


kl. II TE
1. Zofia Orłowska
2. Marta Zalewska
3. Amelia Kwiatkwska
4. Bartosz Garbacz
5. Klaudia Szabelska
6. Małgorzata Kielan

Boże Narodzenie to czas uśmiechu do drugiego człowieka, to czas kiedy „ człowiek najpełniej afirmuje siebie, dając siebie. To pełna realizacja przykazania miłości” ( Jan Paweł II). Uczniowie naszej szkoły włączyli się w różne akcje pomocy innym, pani wicedyrektor Elwira Sawicz- Bakuła przedstawiła działania charytatywne zorganizowane w szkole, między innymi: pomoc absolwentce Weronice Gaszczyńskiej, Szlachetna Paczka, zorganizowanie sprzedaży kartek świątecznych, pieniądze zostały przekazane do Stowarzyszenia „ Pomóż dzieciom”. Tradycją naszej szkoły stał się udział w akcji „ Paczka na Kresy”- pani Elżbieta Michalik próbowała uświadomić uczniom, dlaczego „ Za Niemen, za Niemen i po cóż za Niemen?”, również udział w balu andrzejkowym w Domu Pomocy Społecznej w Niegowie, a także w akcji „ Góra grosza”. Młodzież naszej szkoły zaangażowała się w zbiórkę produktów spożywczych organizowaną przez Caritas, a w czasie obchodów Dnia Języków Obcych uczniowie zdali egzamin z empatii- wsparcie finansowe na operację Piotrusia Masiaka, synka naszej absolwentki. „ Nie liczy się to, co robimy ani ile robimy, lecz to, ile miłości wkładamy w działanie”, słowa Matki Teresy z Kalkuty są doskonałym komentarzem do działań młodzieży i nauczycieli naszej szkoły.

Elwira Sawicz- Bakuła

Odnośniki