Daliśmy radę! Akcja zakończona ogromnym sukcesem!

18 listopada 2022

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,

lecz przez to kim jest,

nie przez to, co ma,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Jan Paweł II

Trwająca od 15.11 do 18.11 akcja „Nasza cegiełka dla dzieci z Madunguni” dobiegła końca.

Szkolne Koło Wolontariatu nawiązało współpracę z Siostrą Katarzyną Jakubczak – ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Św. Rodziny w Wyszkowie, która od trzech lat jest odpowiedzialna za nauczanie i ewangelizowanie w szkole podstawowej, średniej oraz w przedszkolu. To z Siostrą i z jej podopiecznymi mieliśmy okazję połączyć się „na żywo” w dniu 15.11. Klasy I LZ, I LEO/LI oraz członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu zobaczyli jak wygląda szkoła w Madunguni, dowiedzieli się czym różni się ich system edukacji od naszego, jakie obowiązują w nim przedmioty szkolne oraz mieli możliwość przyjrzeć się realiom ich życia i tym samym dostrzec jak dużo posiadamy „u siebie”. Uczniowie z przejęciem przyglądali się obrazowi malującemu się za grupą dzieci z Kenii oraz słuchali o tym jak im się żyje. Niespodziewane żywe reakcje obu stron na wzajemne spotkanie były bardzo wzruszające. Miło było patrzeć na radość malującą się na twarzach uczniów z Madunguni podczas spontanicznego występu wokalnego naszej młodzieży.

To niektóre z wypowiedzi uczestników spotkania:

„Bardzo wzruszył mnie widok dzieci z Kenii, zwłaszcza w trakcie, gdy śpiewali po polsku. Dzięki tej rozmowie zdałam sobie sprawę jak dużej pomocy oni potrzebują i zadziwiające było dla mnie ich zafascynowanie nami i naszą różnorodnością.”

„Rozmowa z tymi Dziećmi dała mi do myślenia. Było mi smutno przez to ze zobaczyłam w jakich dzieci żyją warunkach i zaczęłam naprawdę doceniać to co mam”

W środę 16.11 dzięki zaangażowaniu naszych wolontariuszy odbył się kiermasz ciast i słodkości. Częstując się pysznymi własnoręcznymi wypiekami, babeczkami i ciasteczkami wrzucaliśmy pieniądze do specjalnie oznaczonych puszek. Zainteresowanie było bardzo duże, zawartość talerzy znikała bardzo szybko a puszki wypełniały się zarówno monetami jak i banknotami. Łącznie do piątku 18.11 udało Nam się do nich zebrać kwotę 1827,21 zł, która wspomoże podopiecznych siostry Katarzyny Jakubczak z Madunguni.

Akcję koordynowały p. Katarzyna Zarzycka i p. Wioletta Kosińska oraz p. Aneta Zawadzka.

Dziękujemy Wszystkim za okazane wsparcie i zrozumienie!

Katarzyna Zarzycka w imieniu

Szkolnego Koła Wolontariatu

 

 

Odnośniki