Drodzy czytelnicy szkolnej gazetki „Echo Trójki” !

16 marca 2022

Gdy obserwujemy obecną trudną  sytuację  w  Ukrainie,   przypomina  się stare  chińskie przysłowie: „Obyś żył w ciekawych czasach”. To oczywiście brzmi jak przekleństwo, pamiętajmy jednak ,że właśnie   w trudnych czasach , liczy się przede wszystkim człowieczeństwo . Na razie Polacy przechodzą ten sprawdzian fantastycznie, pomoc i życzliwość dla uchodźców  przybywających tłumnie do naszego kraju jest powszechna. Przyłączyli się do niej także uczniowie naszej szkoły. Wszystkie inne aktywności wydają się w tej sytuacji mniej istotne, stąd prawie dwumiesięczna przerwa w wydawaniu naszej gazetki. Jednakże życie  toczy się dalej…  Nasi współpracownicy  w marcowym numerze gazetki podzielą się z wami  przemyśleniami na bardzo rożne tematy . Julia Banaszek z klasy III LOL zaprezentuje nową formę tańca – waacking ,który może być , jak  pisze autorka:  „odskocznią, formą ucieczki i zapomnienia o problemach”.  Julia  Bielecka z klasy I LL oraz  Wojciech Gierek  klasy III LOL pokażą swoje teksty poetyckie:  Natura artysty oraz Moja  Ciemność.  Magda Szymanik  z klasy III LOL wyjaśni różnice między pracą  psychologa, psychiatry i psychoterapeuty. Roksana Sówka  z klasy  III LOL   w bardzo osobistym tekście podzieli  się z wami wspomnieniem o swoim dziadku. Zachęcam do lektury, bo warto !

W imieniu redakcji

Agata  Zawadzka