Dyktando Powiatowe

13 maja 2013

„ Kochać Ojczyznę, to miłować język,

Miłować język, to nie kalać go błędami”

Słowa te stały się mottem konkursu ortograficznego pod hasłem ”Dyktando Powiatowe” , którego pomysłodawcą i organizatorem jest Gimnazjum Nr 2 im. Obrońców Westerplatte w Wyszkowie. Odbywa się ono już od trzynastu lat pod honorowym patronatem Burmistrza Wyszkowa i Starosty Wyszkowskiego oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty.  Warunkiem udziału w finale wojewódzkim było przeprowadzenie eliminacji szkolnych. Wszyscy uczniowie naszej szkoły pisali dyktando. Po zmaganiach ortograficznych Komisja Konkursowa wyłoniła uczniów z najlepszymi wynikami. Uczniowie z Zespołu Szkół Nr 3:  Ewelina Rurka (kl. I LOL), Tobiasz Tyburski (kl. I LOL), Anita Kruszewska (kl. I LOL), Katarzyna Jagiełło (kl. I LOL), Natalia Telak (kl. II EA) reprezentowali szkołę w finale wojewódzkim, który odbył się 11 maja 2013 roku w Gimnazjum Nr 2 w Wyszkowie.

Uroczyste wręczenie nagród, ufundowanych przez Burmistrza Wyszkowa, odbędzie się 24 maja 2013 roku w trakcie obchodów XXX-lecia szkoły.