Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie

14 października 2020

    „Dzień dobry, witamy wszystkich w dniu święta Edukacji Narodowej. W sposób szczególny kłaniamy się naszej Dyrekcji, Nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły.

Z samego rana na skraju ciszy

Myśli przeróżne z kątów się słyszy.

Wybieram tylko te najpiękniejsze,

Takie, co mądre piszą mi wiersze,

wabią mnie ciepłem, głaszczą nadzieją, od nich od razu oczy się śmieją.

Zanosimy dzisiaj, Wam Drodzy Nauczyciele, bukiet życzeń oraz radości wiele.

Za cierpliwe wskazywanie nam właściwej drogi, za trud oraz ciekawe pomysły, które uwrażliwiają nasze zmysły.

 Takimi słowami uczennice klasy II LOL powitały społeczność szkolną Zespołu Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego, informując o obchodach Dnia Edukacji Narodowej. Uczennice dodały również, że w tym roku święto Edukacji będzie obchodzone inaczej niż dotychczas, bo wirtualnie, ale nie mniej uroczyście. Prowadzące audycję poinformowały przez radiowęzeł, że dzień ten wykorzystany będzie również na podsumowanie sukcesów edukacyjnych klasy 3 TI, wręczenie dyplomów za najwyższe wyniki na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje zawodowe – dwóch uczniów Dawid Kuchta z klasy 3 Te i Cezary Kuchta z klasy 4 Ti osiągnęli najwyższy wynik z tego egzaminu. Dzień ten to też doskonała okazja do  pożegnania p. Lidii Błachnio, która zdecydowała się odejść na emeryturę. Uczennice oddały też głos panu Dyrektorowi Zespołu Szkół nr 3 Adamowi Mickiewiczowi oraz zaprosiły do obejrzenia wirtualnej niespodzianki umieszczonej na stronie szkoły, w którą włączyła się całą społeczność szkolna.

Następnie każda klasa, wg oddzielnego harmonogramu, oglądała umieszczony na stronie film, który rozpoczął się od przemówienie dyrektora Zespołu Szkół Nr 3 pana Adama Mickiewicza. W kilku słowach zwrócił się do nauczycieli i pracowników szkoły ,składając życzenia owocnego pełnienia służby w zawodzie nauczyciela. Wyczytał nazwiska osób, które zostały nagrodzone nagrodą dyrektora i wszystkim złożył najserdeczniejsze życzenia. Kolejna część filmu to zdjęcia lub krótkie filmiki przygotowane przez każdą klasę z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Następnie zostało zaprezentowane wystąpienie p. Lidii Błachnio, która skierowała kilka słów do nauczycieli oraz wszystkich uczniów, wspominając swoje lata pracy oraz serdeczną współpracę z uczniami. Po wystąpieniu p. Lidii Błachnio, głos zabrał przewodniczący Rady Rodziców p. Sławomir Grodzki, składając wszystkim nauczycielom najserdeczniejsze życzenia. Na koniec głos zabrały uczniowie klas: 2 LOL i 3 LOL, które w sposób bardzo serdeczny pożegnały panią Lidię Błachnio. Klasy te zakończyły film okrzykiem – Kochamy Panią!

Świętowanie Dnia Edukacji Narodowej zakończyły się krótką audycją artystyczną, która została udostępniona przez radiowęzeł. Nauczyciele usłyszeli od uczniów ciepłe i serdeczne życzenia i podziękowania za trud, cierpliwość i wskazywanie właściwej drogi.

 „Bo coś w szaleństwach jest młodości,

Wśród lotu wichru, skrzydeł szumu,

Co jest mądrzejsze od mądrości,

I rozumniejsze od rozumu.

Dziękujemy Wam drodzy pedagodzy za wrażliwość, dobro i poświęcenie. Życzymy Wam marzeń, które dają się urzeczywistnić, nieustającej motywacji , aby wykonywana przez Was praca przynosiła zawodową satysfakcję”

 

 Audycja została umilona piosenkami w wykonaniu uczennic klas 2LOL – Gabrieli Szabłowskiej, Roksany Sówki, 2 LOI – Kamili Dzierbun oraz 2 LOZ – Weroniki Muszyńskiej. Audycję poprowadziły uczennice klasy 2 LOL – Magda Szymanik, Aleksandra Ponichtera i Angelika Zalewska. Wirtualną niespodziankę w postaci filmu przygotowali: p. Katarzyna Zarzycka i p. Karol Łapiński.

 

                                                                                                                                                  Magdalena Kozon

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie
Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie

Odnośniki