DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W ZS NR3

16 października 2019

         16 października 2019 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela. W rzeczywistości jest to wielkie święto polskiej szkoły. Świętować mogą nie tylko nauczyciele, ale też wszystkie osoby związane ze szkołą i jej funkcjonowaniem: uczniowie, rodzice, personel, absolwenci. Ponieważ w praktyce każdy ma szkolne korzenie, Dzień Edukacji Narodowej w pełni można uznać za święto wszystkich Polaków. Jest to wydarzenie, w którym, w sposób szczególny chcieliśmy jednak okazać – my uczniowie, wyrazy uznania i wdzięczności za to, co pedagodzy dla nas robią, lecz zanim do tego przeszliśmy głos zabrał dyrektor – Adam Mickiewicz. 
      Po przemówieniu prowadzący: Maria Najmoła i Piotr Nowak złożyli najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom i zapowiedzieli krótki program artystyczny.
Chwilę później został zaprezentowany komiczny film ukazujących nauczycieli w ich codziennych czynnościach.  Następnie uczennice klasy 1LOL: Roksana Sówka i Gabriela Szabłowska wykonały utwór „You Are The Reason”. W między czasie rozdano drobne upominki w ramach podziękowania dla wszystkich nauczycieli.  
      Po występie dziewcząt na scenie pojawił się Piotr Nowak (3TE) z piosenką ,,Beksa”, do której sam akompaniował na gitarze. Potem Julia Banaszek i Patrycja Nisio (1LOL)  przedstawiły emocjonalną interpretację wiersza ,,Dom”, Zbigniewa Herberta. W przytoczonym wierszu pokazane jest piękno rodzinnego domu, w którym wszystko powoduje wzruszenie. Dom ten kojarzy się z dziećmi, jabłkami; jest bezpieczny i płynie w nim radość.
      W dalszej kolejności mogliśmy ujrzeć przedstawienie mające na celu ukazanie metafory szkolnego świata przez klasy 1TI, 1LLp, 1LOL i 2LOL, a następnie usłyszeliśmy Natalię Lalak (2LOI) w recytacji wiersza ,,Nadzieja”, aby uświadomić nam, jak ważna w życiu człowieka jest nadzieja. Ludzie, którzy jej nie posiadają, widzą świat tylko w czarnych kolorach. Tworzy obraz ogrodu, gdy stoimy w bramie. Lecz gdy do niego wejdziemy, spotykają nas różne przeszkody i niepowodzenia.
    Na sam koniec wszystkie osoby biorące udział w apelu chóralnie wykonały piosenkę Ryszarda Rynkowskiego pt. ,,Wznieś serce nad zło”.
                                                                                                                                        

Roksana Sówka, 1LOL

Odnośniki