Dzień Edukacji Narodowej w ZS3

14 października 2021

„Celem edukacji powinno być uczenie

jak myśleć, a nie co myśleć.”

                                          B. Beattie

Dnia trzynastego października odbył się w Zespole Szkół Nr 3 apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Ten dzień jest  świętem ważnym dla każdego z Polaków, bo każdy kiedyś był uczniem i każdy wiele zawdzięcza swoim wychowawcom.

Nauczycieli i uczniów zebranych w specjalnie przygotowanej na ten dzień hali sportowej  oraz tych, którzy w salach lekcyjnych oglądali transmisję z uroczystości, powitała wicedyrektor szkoły – pani Elwira Sawicz – Bakuła, zapowiadając przemówienie dyrektora ZS3 – dra Adama Mickiewicza. Dotyczyło ono między innymi tego, co stanowi o wyjątkowości pracy nauczycieli. Dyrektor podkreślił, jak ważne jest, by rozbudzać w uczniach potrzebę zdobywania wiedzy i umieć podsycać ich pasje. Dziękując wszystkim za pracę w tym wyjątkowym dla edukacji roku, dużej grupie nauczycieli dyrektor wręczył nagrody.  Nagrodzeni nauczyciele to Aneta Augustynik Aneta, Lidia Chmielewska, Grażyna Cholewińska, Mateusz Gąsiewski, Kamil Gurbała, Renata Hyrycz, Agnieszka Kalinowska, Aneta Kasjaniuk, Sylwia Ludwikowska, Karol Łapiński, Michał Łobacz, Agnieszka Michalik, Dorota Nizińska, Monika Orłowska-Więch,  Wojciech Rogulski,  Izabela Składanek, Edward Steczkowski, Robert Szulęcki, Katarzyna Szymańska, Grażyna Witkowska, Agnieszka Wydryszek, Justyna Zawierucha, Wioletta Zylbert-Malinowska.

Nagrody wręczono też uczniom klas technicznych, którzy najlepiej zdali egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe – Patrykowi Lasce i Mateuszowi Wójcikowi.

W dalszej części akademii  życzenia nauczycielom złożyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców.

Po oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na występy artystyczne uczniów naszej szkoły, przygotowane opiekunki Szkolnego Koła Teatralnego – p. A. Augustynik, p. A. Michalik i p. J. Zawieruchę. Szczególny klimat, wywołany wspomnieniem szkoły przedwojennej,  stworzyli podczas występu uczniowie klasy II LL – Maja Falba, Oliwia Dana, Daria Oliasz oraz Jakub Rychlicki. Mogliśmy usłyszeć ich interpretację tekstów Z. Herberta – cudownych utworów, które wielu bardzo dobrze zna, a inni mieli  szansę  dopiero je poznać. Klasa 1LL zaprezentowała krótkie przedstawienie artystyczne, pokazujące,  jak wyglądała szkoła w czasach przedwojennych.  Roksana Sówka, Weronika Muszyńska i Zuzanna Ginko przygotowały występy wokalne, które przyjęte zostały z aplauzem i były miodem dla uszu każdego z uczestników widowiska. Na końcu uczniowie aktorzy wygłosili życzenia dla nauczycieli i wręczyli im kwiaty.

W dniu 14.10. na uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie, p. A. Struzik wręczył p. A. Mickiewiczowi i p. E. Sawicz- Bakule Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego w uznaniu dotychczasowych dokonań. 

W dniu 22.10. w szkole Olszewo Borki odbyła się uroczystość, na której Medal Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania otrzymały p. G. Witkowska, p. A. Augustynik i p .E. Chmielińska. Na  tej samej uroczystości p. K. Ostrowski otrzymał nagrodę Kuratora Oświaty.

 Opracowały: Julia Bielecka i Aneta Augustynik

Odnośniki