Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2015

13 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Była to doskonała okazja, aby podziękować pedagogom za trud wkładany  w pracę z nami, uczniami ZS3. Można było zobaczyć elegancko ubranych delegatów klas, szukających nauczyciela, któremu chcieliby właśnie taką wdzięczność okazać.

Zewsząd słychać było wypowiadane bukiety serdecznych życzeń. Nasza młodzież nie ograniczyła się tylko do tradycyjnych życzeń. Członkowie KMT „KOMETA” pod opieką pani Grażyny Witkowskiej, Lidii Błachnio oraz pani Elwiry Sawicz-Bakuły przygotowaliszkolny odpowiednik  telewizyjnego show -„Twoja twarz brzmi znajomo”. Pomysł ten okazał się niezwykle trafiony. Podobnie jak w oryginalnej wersji przed występem każdy uczestnik udzielał krótkiego wywiadu na temat piosenki, którą wybrał:

Bartłomiej Grzechnik, kl. 1LOI – Czerwone Gitary „Tak bardzo się starałem”

Klaudia Wojtkowska kl. 1LOI – Christina Peri „A Thousand years”

Katarzyna Błońska kl. 1LOI – Kasia Popowska „Przyjdzie taki dzień”

Sylwia Stalmach kl. 3LOS – Violetta Villas „List do matki”

Katarzyna Szczerba kl. 2LOI – Irena Jarocka „Kawiarenki”

Aleksandra Nowosielska i Eliza Rogulska kl. 2LOI – Edyta Bartosiewicz „Ostatni”

Mateusz Zając kl. 3TI –Dżem – „Do kołyski”

W rolę dziennikarza wcieliła się nasza koleżanka z klasy 3LOS – Maryla Modzelan.

 

Odpowiednia scenografia przygotowana przez Barbarę Liśkiewicz z kl. 3LOE, profesjonalna oprawa techniczna (Adam Wojtkowski z kl.3TE i Jakub Burghardt z kl. 3TI), charakteryzacja uczestników oraz ich zaangażowanie w występy przesądziły o sukcesie przedstawienia.Występy pomogły oderwać się od rzeczywistości i przenieść do świata, w jaki wprowadzali nas uczestnicy. Repertuar był bardzo zróżnicowany. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Katarzyna Szczerba, kl. 2LOI

Odnośniki