Dzień Hiszpanii, Włoch oraz Francji.

Vives una nueva vida por cada idioma nuevo que hablas. Si conoces sólo un idioma, sólo vives una vez.

Proverbio CHECO

Żyjesz nowym życiem dla każdego nowego języka, którym mówisz. Jeśli znasz tylko jeden język, żyjesz tylko raz.

 

Ten cytat bardzo dobrze odzwierciedla ideę, która przyświeca organizatorom Europejskiego Tygodnia Języków Obcych. 14.03 był dniem przeznaczonym na 3 piękne kraje, a koordynatorzy p. Olga Mitłosz i p.Wojciech Rogulski przy wsparciu niezastąpionych uczniów m.in. z klasy 3LE4 postarali się, aby przybliżyć kulturę tych krajów nie tylko kulinarnie.

Dla osób zainteresowanych było wiele zagadnień o tych językach, ale też i kulturze. Co więcej, można było spróbować wiele przysmaków związanych z tymi krajami: m.in. calzone, bruschetta, tiramisu, pizzę i wiele innych. Wszystkie datki oczywiście zostaną przekazane Szkolnemu Kołu Wolontariatu na szczytny cel. Uczta dla ciała i dla ducha!

Solo una vida vivida para los demás merece la pena ser vivida.

Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia. Albert Einstein

Tutaj kilka interesujących prezentacji i link do Kahoot’a:

Gra Kahoot

Prezentacja Hiszpania

Prezentacja Francja

Koordynatorzy

Odnośniki