Dzień Książki Brytyjskiej

2 marca 2017

Drugiego marca, odbył się w naszej szkole Dzień Książki Brytyjskiej. W ramach tego święta, klasa 2 LOL wykonała ok. 20 plakatów, które rozwieszone zostały we wszystkich częściach szkoły. Inicjatywa organizacji tego dnia wypłynęła od pani Izabeli Zbrzeźniak. Plakaty te przedstawiały ulubione cytaty oraz sceny z brytyjskich bestsellerów. Na części z nich widniały nawet fotografie, na których uczniowie byli wystylizowani na głównych bohaterów wybranych książek. Obchody nie skończyły się oczywiście tylko na wykonywaniu plakatów. Aby uczcić ten dzień klasa 2LOL zebrała się w bibliotece, żeby na głos czytać klasyk brytyjskiej literatury romantycznej, dramat „Macbeth” Williama Szekspira. Święto to wniosło odrobinę angielskiego ducha i tradycji do naszej szkoły, przypomniało również o tym jak ważne jest czytanie książek ze względu na ponadczasowe mądrości jakie nam proponują, aby nasze życie było lepsze.

Paulina Sobotka, klasa II LOL

Odnośniki