DZIEŃ MATEMATYKI 2016 Z POLSKIMI PRZYSŁOWIAMI

17 marca 2016

Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve – patron merytoryczny programu e-math.pl!

Święto zostało zapoczątkowane przez organizację 'World Education Games’ w 2007 r. Od tego czasu było organizowane co roku w każdą pierwszą środę marca. W pierwszych obchodach tego święta wzięło udział 286 tys. uczniów z 98 krajów świata. Światowy Dzień Matematyki z każdym rokiem rozrastał się. W 2012 roku wzięło w nim udział prawie 6 mln uczniów z całego świata.

Nasza szkoła po raz drugi bierze udział w tym święcie. Na lekcjach matematyki w klasach pierwszych  odbyły się turnieje drużynowe  ,,DZIEŃ MATEMATYKI 2016 Z POLSKIMI PRZYSŁOWIAMI’’. Uczniowie klasy zostali podzieleni na pięcioosobowe grupy, oznaczone znakami matematycznymi: alfa, beta, gamma, delta  i epsilon. Każda z grup losowała po jednym pytaniu do każdej rundy.  Dotyczyły one algebry, geometrii, obliczeń procentowych, funkcji  i zadań z życia codziennego.

Były to zajęcia które rozwijały elementy rywalizacji, pracę w grupach i angażowały każdego ucznia do aktywnego udziału.

Odnośniki