Dzień matematyki 2018

16 marca 2018

Dzień matematyki 2018

W tym roku kolejny raz w dniach 12.03-16.03.2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole ogólnopolski Dzień Matematyki. Dołączyliśmy do tysięcy uczestników. Bawiliśmy się matematyką! Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve – patron merytoryczny e-math.pl! Jest to największe i najważniejsze wydarzenie tego typu w Polsce.

Dzień Matematyki był kierowany do wszystkich! Nawet tych (a może przede wszystkim), którzy nie lubią matematyki. Rozwiązywanie zadań miało sprawić przyjemność,  a nie być kolejnym testem. Zadania nie wymagały wiedzy matematycznej – wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Myślą przewodnią w tym roku była „Matematyka od kuchni”. Uczniowie klas pierwszych tj. I LZA, I LZA i B, I LOT, I LOE, I LOL, I TE zostali podzieleni na 4-5 osobowe zespoły, które rywalizowały ze sobą odpowiadając na pytania dotyczące z gastronomii, ale z wykorzystaniem obliczeń matematycznych.

Wrażeń i emocji nie brakowało, rywalizacja o ewentualne punkty za poprawnie udzieloną odpowiedź podnosiła tylko temperaturę w czasie zabawy. Nauczyciele nagrodzili swoje drużyny, które wygrały na forum klasy.

WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY ZA DOBRĄ, WSPÓLNĄ ZABAWĘ

Organizatorzy:

                                                                                           Aneta Kasjaniuk

 Sylwia Ludwikowska

 Dorota Nizińska

Odnośniki