Dzień Nauk Ścisłych w ZS3

2 czerwca 2023

W dniu 02.06.2023 w Zespole Szkół Nr 3 w Wyszkowie zorganizowany został szkolny Dzień Nauk Ścisłych dla klas pierwszych. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem Mikołaj Kopernik – człowiek wielu talentów” . W związku z wydarzeniem uczniowie  klas pierwszych przygotowali prezentacje multimedialne : Mikołaj Kopernik jako kanonik, astronom, kartograf, ekonomista, medyk, matematyk ,wykonali plakaty  w dowolnej technice na papierze usztywnionym na wylosowany temat oraz zaprojektowali stroje (przebrania) z epoki M. Kopernika, które zaprezentowali w dniu konkursu. Wyznaczone osoby rozwiązywały zadania matematyczno – chemiczne oraz test na platformie Quizziz. Całość imprezy przygotowali i poprowadzili uczniowie klasy 2LZ, a nad prawidłowym przebiegiem czuwały panie D.Nizińska, A.Kasjaniu i E.Chmielińska. Po prawie dwugodzinnej rywalizacji pierwsze miejsce zdobyła klasa 1LI/1LOE, drugie klasa 1LZ,   a trzecie klasa 1LEa. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy a zwycięzcy dodatkowo nagrodę – wyjście klasowe na lody. Nagrodzonym gratulujemy, a wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie.

Uczniowie 2LZ

 

 

Odnośniki