Dzień Nauk Ścisłych

18 maja 2017

Dnia 18 maja w Zespole  Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie,  jak co roku, dla klas pierwszych licealnych oraz technicznych odbył się Konkurs Nauk Ścisłych pod hasłem: „ Udział kobiet w nauce”. Miał na celu pokazanie jaką rolę odgrywała płeć piękna w naukach ścisłych. W rywalizacji brało udział osiem klas. Za przygotowanie konkursu i opiekę podczas jego trwania odpowiadali: p. Dorota Nizińska, p. Aneta Kasjaniuk, p. Ewa Chmielińska oraz p. Edward Steczkowski.  Aby wyłonić zwycięzcę, jury w składzie: p. Dorota Nizińska, p. Edward Steczkowski oraz uczennica klasy 2LOI Natalia Górecka oceniało uczestników w siedmiu kategoriach.

Uczestnicy mieli za zadnie przygotować plakat o wybranych kobietach, ułożenie wierszyka, przygotowanie „przechrupkich ciasteczek”, strojów kobiet z przydzielonych epok, prezentację multimedialną na temat kobiet oraz wynalazków, które były odkryte przez damską część społeczeństwa. Dodatkowo 4-osobwa reprezentacja z każdej klasy musiała zmierzyć się z zadaniami z: matematyki, fizyki oraz chemii. Po zliczeniu przyznanych punktów wyłoniono zwycięzców. Na pierwszym miejscu znalazła się klasa 1 LOL oraz 1 TE, które najlepiej poradziły sobie z przygotowanymi konkurencjami. Drugie miejsce zajęła klasa 1 LOT.  Trzecie miejsce zajęła klasa 1 LOE. Dyplomy dla zwycięzców wręczyła  p. dyr. Elżbieta Michalik i zachęciła uczniów do poszerzania wiedzy z zakresu przedmiotów ścisłych i nie tylko.

                                                                                                   Katarzyna Błońska II LOI

Odnośniki