Dzień Otwarty w Zespole Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego

27 maja 2022

27.05.2022 roku w Zespole Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego odbył się Dzień Otwarty.

Spotkanie z absolwentami klas ósmych szkoły podstawowej odbyło się w hali sportowej w trzech turach, w godzinach 9.00-11.00, 11.00-13.00 oraz 13.00-15.00. W programie Dnia Otwartego przewidziane zostały prezentacje kierunków kształcenia w liceum ogólnokształcącym i technikum ZS3 na rok szkolny 2022/2023, spotkania z przedstawicielami klas oraz wychowawcami, prezentacje talentów uczniów ZS3 – część artystyczna oraz spotkania z doradcą zawodowym. Koordynatorem całej uroczystości była pani Małgorzata Szwed. Nad techniczną stroną projektu czuwał pan Karol Łapiński.

Uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami bardzo licznie skorzystali z możliwości odwiedzenia ZS3. W murach naszej szkoły gościliśmy ósmoklasistów z SP1, SP2, SP3, SP4, SP5, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. M. Konopnickiej w Wyszkowie, a także uczniów spoza Wyszkowa, w tym ze szkół w: Pniewie, Rybnie, Długosiodle, Porządziu, Nowych Budach, Leszczydole Starym, Leszczydole Nowinach, Dybkach, Zatorach, Rybienku Leśnym, Lucynowie, Woli Mystkowskiej, Somiance, Ulasku, Pułtusku, Komorowie, Brańszczyku i Rząśniku.

W hali sportowej ZS3 znajdowały się stoiska prezentujące profile poszczególnych klas, przy których przez cały czas trwania spotkania dyżur pełnili przedstawiciele danej klasy ZS3. Dzięki rozwieszonym banerom z nazwami klas, ósmoklasiści mogli łatwo odnaleźć interesujący ich profil oraz porozmawiać z uczniami naszej szkoły. W hali rozstawionych było łącznie aż siedem stanowisk prezentujących cztery klasy liceum ogólnokształcącego (4 lata nauki), do których należą:

 • klasa ekologiczna LEO/ klasa matematyczno-informatyczna LI,
 • klasa lingwistyczno-humanistyczna LL,
 • klasa społeczno-ekonomiczna LE,
 • klasa prozdrowotno-przyrodnicza LZ.

Pozostałe trzy stanowiska należały do reprezentantów klas technikum (5 lat nauki):

 • technik ekonomista TE/ technik rachunkowości TR,
 • technik informatyk TI,
 • technik programista TP.

Na stanowiskach klas, oprócz ulotek informacyjnych opisujących kierunki kształcenia w ZS3, dostępne były także gadżety z logiem szkoły, które ósmoklasiści mogli zabrać do domu m.in. długopisy, ołówki i notesy. Na gości czekała także słodka niespodzianka.

Goście mieli możliwość obejrzenia na projektorze filmów przedstawiających wydarzenia z życia szkoły, a także prezentacji oferty edukacyjnej Zespołu Szkół Nr 3. Wyświetlane były również nagrane przez uczniów naszej placówki filmy, mające pokazać szkołę oczami ucznia. Ponadto w Dniu Otwartym wystąpili uczniowie ZS3, prezentujący swój talent wokalny oraz instrumentalny. Artystami, którzy uświetnili spotkanie swoimi występami byli:

 • Dominika Staniszewska, Wiktoria Aksamitowska, Aleksandra Iwańska z klasy 1 LEO,
 • Zuzanna Ginko, Nikola Brejnak, Małgosia Mielczarczyk, Wiktoria Karsznia i zapowiadająca występy Weronika Wyszyńska z 2 LZ,
 • Łucja Stalmach i Julia Napiórkowska z 1 LZ,
 • Marysia Kucharczyk z 3 LZ4,
 • Julia Ignatowicz i Jakub Rychlicki z 2 LL.

Dzień Otwarty ZS3 przebiegł w przyjaznej atmosferze. Uczniowie naszej szkoły, zaangażowani w projekt, wykazali się dużą otwartością względem ósmoklasistów. Zarówno oni, jak i obecni na spotkaniu nauczyciele, zachęcali absolwentów szkół podstawowych do wyboru Zespołu Szkół Nr 3 jako kolejnego etapu edukacji. Dziękujemy za duże zainteresowanie naszą ofertą i liczne przybycie na spotkanie!

 

Karolina Mickiewicz

 

Odnośniki