Dzień otwarty w ZS3

28 kwietnia 2014

Dzień otwarty w naszej szkole to dzień wyjątkowy, poprzedzony starannymi przygotowaniami. Grono pedagogiczne wraz z uczniami i dyrekcją zadbało o liczne atrakcjedla odwiedzających nas w tym dniu gimnazjalistów.

Stoiska z prezentacją kierunków kształcenia w roku szkolnym 2014/2015 przygotowane przez uczniów były wykonane w sposób bardzo kreatywny i interesujący a jednocześnie wyjątkowy i cieszący oko. Przybyli goście mogli porozmawiać z aktualnymi uczniami klas. Na gości czekała również przepyszna zupa pomidorowa, kawa, herbata oraz ciasteczka. J

Gimnazjalistom zaoferowaliśmy 7 kierunków do wyboru:

Liceum:

– klasa lingwistyczno-humanistyczna
– klasa matematyczno –informatyczno-przyrodnicza
– klasa sportowa
– klasa społeczno-ekonomiczna

Technikum:

– technik informatyk
– technik ekonomista
– technik organizacji reklamy.

Nowym kierunkiem jest TECHNIK ORGANIZACJI REKLAMY. Jest to profil, dający wiele możliwości jego absolwentom (jak każdy inny profil w naszej szkole).

Ponadto dla odwiedzających przygotowano prezentację o życiu kulturalnym i sportowym szkoły, turniej tenisa stołowego i loterię fantową. W jednej z sal odbyło się spotkanie koła dziennikarskiego, prowadzonego przez panią Agatę Zawadzką, podczas któregomiędzy innymi jeden z jego uczestników, Dawid Nowakowski, wygłosił ciekawy wykład na temat zasad fotografowania. Ogromną popularnością cieszyła się prezentacja układu choreograficznego do piosenki Beyonce „Moveyour body”, przygotowana przez panią Matyldę Maliszewską oraz uczennice: Aleksandrę Bryl, Ewę Garbarczyk, Natalię Bujanowicz, Ewelinę Karłowicz, Magdę Ampulską, Paulinę Gołdys, Kingę Wichlińską, Ewelinę Kwiatkowską, Magdę Kubajek, Aleksandrę Kołodziejczyk, Dominikę Rogulską, Aleksandrę Banaszek, Aleksandrę Obudzińską, Klaudię Włodarczyk, Anetę Roguszewską, Sylwię Ziółkowską oraz Natalię Wilkowską.

Prawdziwą eksplozją szkolnych talentów z różnych dziedzin okazał się Koncert Laureatów Kuźni Talentów, zorganizowany przez panią Magdalenę Królikowską a poprowadzony przez Damiana Kurka i Alana Penkula z klasy I LOL. Uczniowie prezentowali swoje możliwości wokalne, ale także w dziedzinie gry na instrumentach. Pojawiły się gitary (Albert Królikowski, Dawid Nowakowski, Maciej Ciepielewski, Mateusz Zając), skrzypce (Maryla Modzelan), trąbki (Jakub Karłowicz, Mariusz Szczęsny), puzon (Piotr Karp). Wśród prezentowanych utworów znalazły się zarówno te z muzyki rozrywkowej, jak „Wake me up” Avicii, brawurowo wykonany na skrzypcach przez Marylę Modzelan z klasy I LOS czy „Skyfall” Adelle, zaśpiewany przez Sylwię Stalmach z tej samej klasy, ale także klasyczne „Ave Maria” Schuberta, zagrane na trąbce przez Jakuba Karłowicza, również z klasy I LOS. W naszej szkole działa wspomniane wyżej koło japońskie a wynikiem fascynacji kulturą tego kraju był występ Natalii Salwin z klasy I LOL, która zaśpiewała w oryginale utwór pt. „Hanaji” z repertuaru Yuu Kobayashi.  Eksplozją energii okazał się występ zjednoczonych sił klas: I TE, I LOL, I Ti i II Ti, których uczniowie brawurowo wykonali „Bałkanicę” przy wtórze akordeonu, gitar i puzonu. W grupie tej znaleźli się: Daria Kiełczewska, Aleksandra Ciuraj, Joanna Pieńczuk, Albert Królikowski, Piotr Karp, Adam Wojtkowski, Mateusz Zając, Bartłomiej Siatkowski, Piotr Ogrodnik, Mateusz Bączek, Kamil Guziewski oraz Daniel Koński. Podczas koncertu usłyszeliśmy także dziewczęta z klasy II LOL: Klaudię Jaszewską, Annę Staniszewską i Patrycję Łachacką w utworze „Usesomebody” Kings of Leon. Niezwykle ekscytujący dla publiczności był występ uczniów, członków orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy zakończyli prezentację Kuźni Talentów motywem muzycznym z filmu „Rambo”.

 

Dzień otwarty cieszył się wielkim powodzeniem wśród gimnazjalistów i mamy nadzieję, że zaowocuje wyborem właśnie naszej szkoły – zapraszamy.

Monika Bereda kl. 1 TE

Odnośniki