Dzień otwarty w ZS3

17 maja 2013

W poniedziałek 13 maja br. liczna grupa gimnazjalistów (oraz ich rodziców) przyjęła zaproszenie do odwiedzenia ZS3 w ramach tzw. „dnia otwartego”. Przybyli mogli naocznie przekonać się jak wygląda szkoła oraz raz jeszcze przyjrzeć się ofercie kształcenia w następnym roku szkolnym i zetknąć się z młodzieżą aktualnie pobierającą naukę. Czekały na nich również inne atrakcje, w tym przedstawienie przygotowane przez młodzież oraz okolicznościowa wystawa fotograficzna pt. „Żydzi Warszawy w latach 1861-1943” z Żydowskiego Instytutu Historycznego.

Głównym punktem „dnia otwartego” był spektakl słowno-muzyczny z elementem tańca pt. „Miłość rośnie wokół nas” w wykonaniu młodzieży z Koła Młodych Twórców „Kometa”, kierowanego przez p. Elwirę Sawicz-Bakułę oraz Grażynę Witkowską. Na podkreślenie zasługuje fakt, że wśród młodych aktorów większość stanowili uczniowie obecnych klas pierwszych (zatem rok wcześniej to oni siedzieli na widowni): Klaudia Jaszewska (kl. 1LOL), Patrycja Łachacka (kl. 2 LOL), Anna Staniszewska (kl. 1LOL), Mariusz Śniadała (kl. 1LOI), Kinga Brejnak (kl. 1TE), Agnieszka Lewandowska (kl. 1TE), Katarzyna Kochańska (kl. 1TE), Natalia Iwańska ( kl. 2LOL), Aleksandra Leśnik (kl. 2LOS), Łukasz Linka (kl. 3TI), Ernest Matliński (kl. 3TE), Michał Ziajkowski (kl. 1TE), Aleksandra Bryl (kl. 1LEB), Kamil Kuciński, uczeń z kl. 3TE odpowiedzialny za stronę techniczną przedstawienia Obecni mogli wejść w delikatną materię prezentowaną na scenie z poczuciem wagi spraw (czy jest coś ważniejszego i piękniejszego niż miłość?), ale nie bez młodzieńczej fantazji. Występ odbył się na scenie szkolnej w hali widowiskowo-sportowej w scenografii przygotowanej gustownie przez młodzież (Martyna Mróz i Monika Skoczeń z kl. 2LOL oraz Anita Kruszewska z kl. 1LOL, Anna Sitek z kl. 1LOI).Podsumowaniem części artystycznej był występ grupy absolwentów, którzy zaprezentowali układ taneczny przygotowany pod kierunkiem p. Matyldy Maliszewskiej. Następnie gimnazjaliści mogli obejrzeć sale lekcyjne; jedynie do części z nich nie mieli wstępu ze względu na odbywające się w tym dniu matury ustne.

Pani dyrektor Elżbieta Michalik serdecznie powitała wszystkich przybyłych i m.in. wyjaśniła niektóre wątpliwości związane z rekrutacją elektroniczną, w której ZS3 uczestniczy po raz pierwszy (zainteresowani mogli otrzymać praktyczne wskazówki w salce-punkcie ds. rekrutacji – sala nr 24B obok sekretariatu). Zachęciła również do zapoznania się z ofertę na przyszły rok szkolny. Planujemy przyjąć 6 klas pierwszych, w tym 4 w LO i 2 w technikum (szczegóły oferty na stronie szkolnej: www.zs3-wyszkow.pl).

Celem omawianego „dnia” było okazanie naszej otwartości wobec gimnazjalistów. Czekamy na wszystkich zainteresowanych naszą ofertą edukacyjną w ramach kolejnych etapów postępowania rekrutacyjnego, a szczególnie na przełomie czerwca i lipca, gdy przyjdzie czas podejmowania ostatecznej decyzji w sprawie wyboru szkoły.

AM

Odnośniki