Dzień patrona ZS3

2 lipca 2013

Dnia 25.06.2013r. w ramach Dni Patrona  Szkoły Jana Kochanowskiego odbył się przemarsz ulicami miasta uczniów i nauczycieli  Zespołu Szkół nr 3 .Korowód prowadziła bryczka w której zasiadł Jan Kochanowski, czyli Michał Gigoń z kl. III TE z  Natalią Iwańską kl. II LOL. Każda klasa miała przygotowany transparent z hasłem lub fragmentem dotyczącym Patrona Szkoły. Młodzież przebrana w stroje nawiązujące do tradycji sielanki skandowała przygotowane hasła, np.:

„ZS3 nasz drugi dom, każdy znajdzie w nim swój kat.”

„Jan Kochanowski nad nami czuwa i przeszkody z drogi usuwa.”

„ Kochanowski to jest gość, fraszek nam napisała stos.”

„ Czysta finezja to Kochanowskiego poezja”

Pochód szedł w rytmie wybijanym przez werblistów. Towarzyszyła nam też muzyka grana na fletach i puzonie.

Po przemarszu i odnalezieniu przez Sandrę Szydłowską z kl. I TE kwiatu paproci, wszyscy spotkali się na hali sportowej. Tę część uroczystości prowadził Kamil Rojek z kl. II LOL. Każda klasa ponownie zaprezentowała swoje przebrania i hasła. Rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy strój męski i damski, wygrali: Katarzyna Lewandowska z kl. III TE, Agnieszka Ponichtera z kl. I LOL, Szymon Berbeć z kl. I LOI  , Paweł Runo z kl. II LOI.  Następnie młodzież wykonała  symboliczne rzucanie wiankami, odtańczyła taniec w kręgu i zaśpiewała sielankę pt: „ Laura i Filon”. Imprezę zakończono słodką niespodzianką.

Odnośniki