22 kwietnia 2015

Uczniowie naszej szkoły postanowili uczcić obchodzony 22 kwietnia Dzień Ziemi. Zorganizowane zostały spotkania dla młodzieży, w czasie których zaprezentowane zostały bardzo ważne tematy:

1. „Źródła energii odnawialnej” – prezentacja przygotowana i przedstawiona przez uczennice kl. I LOE – Natalię Puławską i Martę Wilczyńską. Dziewczęta w bardzo ciekawy sposób zaprezentowały z jakich źródeł i w jaki sposób można pozyskiwać energię i jakie korzyści z tego płyną dla ludzi i przede wszystkim dla środowiska.
  2. „Segregacja odpadów” – prezentacja przygotowana przez uczniów kl. I LOI, przedstawiona przez Natalię Kowalską. Zaprezentowany został podział odpadów, zasady segregacji. W prezentacji znalazły się również zdjęcia dzikich wysypisk w Wyszkowie i okolicach oraz ciekawe anegdoty i hasła dotyczące tematu. Klasa I LOI słynąca z filmowych pasji zaprezentowała też film nawiązujący do tematu segregacji odpadów w naszej szkole, w którym znalazły się wywiady z dyrekcją, pracownikami i uczniami naszej szkoły.

W tym dniu odbył się również przygotowany przez uczniów klasy I LOE quiz ekologiczny, w którym udział wzięli przedstawiciele klas.  Odpowiedzieli na 29 pytań z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Najwięcej punktów zdobyła klasa II LOI, którą reprezentowali:  Klaudia Łukaszewicz i Adrian Król. Dzięki ich wiedzy i zaangażowaniu klasa  wygrała nagrodę, tzw. „ dzień bez pytania”.

Składamy serdeczne podziękowania uczniom zaangażowanym w przygotowanie i organizacje tego dnia:

Klasa I LOE: Marta Wilczyńska, Natalia Puławska, Klaudia Składanek, Katarzyna Jastrzębska, Katarzyna Mąka, Aleksandra Bednarczyk,

Klasa I LOI: Natalia Kowalska, Kuba Wiśniewski, Sylwia Wróbel, Kasia Gierek, Bartłomiej Podgórski, Kuba Szymański, Kacper Chlipała, Tomek Krawczyk, Maciek Chmielewski, Kasia Szczerba, Kacper Borek.

Opiekę nad uczniami sprawowały pani Agnieszka Wydryszek i pani Agnieszka Zdrojewska.