Udany debiut programistów na turnieju Trójgamicznym w Białymstoku

16 listopada 2021

W dniu 16.11.2021 r. 10 uczennic i uczniów naszej szkoły pod opieką pani Katarzyny Buźniak i pana Michała Łobacza wzięło udział w konferencji otwierającej Turniej Trójgamiczny w Białymstoku.

Konferencję rozpoczęła prelekcja pracownika firmy Pyramid.games pana Konrada Pomorskiego poświęcona metodykom zwinnym Agile. Następnie przystąpiliśmy do pierwszego zadania – rozwiązania testu wiedzy. Test ten dotyczył różnorodnych zagadnień z zakresu grafiki komputerowej oraz tworzenia gier komputerowych.
Po krótkiej przerwie obiadowej każdy z zespołów otrzymał 10 zadań, które miały ocenić wiedzę z grafiki, programowania, umiejętność organizacji pracy w grupie oraz zgrania zespołu.
Po podliczeniu punktów okazało się, że to nasz zespół zdobył ich najwięcej.
Już w grudniu jedziemy na kolejny etap turnieju, gdzie będziemy mierzyć się z resztą zespołów z całego kraju, by stworzyć najlepszą grę w całym tegorocznym Turnieju – Enfera.

Aleksandra Wasilewska