EuroWeek-Szkoła Liderów

10 kwietnia 2016

Na początku kwietnia grupa młodzieży naszej szkoły wraz z nauczycielami p. Matyldą Maliszewską i p. Justyną Zawieruchą, wzięła udział w pięciodniowym specjalistycznym obozie szkoleniowym „EuroWeek-Szkoła Liderów”. Obóz odbył się w malowniczo położonej górskiej miejscowości na Ziemi Kłodzkiej- Długopolu Dolnym.
Program
 „EuroWeek – Szkoła Liderów” obejmuje 4 bloki tematyczne: „Praca, praca w grupie”, „Kierowanie”, „Kultury świata i „Europa; stosunki międzynarodowe”.  Zajęcia były prowadzone w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy Europejskiego Forum Młodzieży z Ukrainy, Francji, Włoch, Filipin, Łotwy itd. Była to doskonała okazja do trenowania umiejętności językowych zarówno w trakcie warsztatów jak  i zabawy.

Uczniowie mogli dowiedzieć się o kulturze i obyczajach krajów wolontariuszy, przygotować swoje CV i odbyć rozmowę kwalifikacyjną w języku angielskim, ćwiczyć swoje aktorskie talenty przy odgrywaniu różnych scenek, czy też reżyserować krótkie filmy, które musieli nagrywać. Podczas obozu panowała świetna atmosfera, pełna szacunku i zabawnych sytuacji. Na zakończenie  wolontariusze rozdali certyfikaty uczestnictwa w obozie dla uczniów i nauczycieli, a także dla Zespołu Szkół Nr 3 oraz dla Pani Dyrektor Elżbiety Michalik.

Oto uczniowie, którzy uczestniczyli w obozie EuroWeek:

Nina Perzyna 2TE, Mateusz Świdwa 2TE, Natalia Woźnica 2TE, Adrianna Czarnogórska  2 TE, Aleksandra Jakubczak 2 TE, Adrian Mikołajczyk 2 TE, Natalia Archacka 2 TE, Bartłomiej Ćwik 2 TE, Paweł Petrykowski 2 TE, Patryk Olbryś 2 TE, Weronika Kania 2 LOL, Dominik Bakuła 2 LOL, Aleksandra Abramczyk 2 LOL, Magdalena Binięda 2 LOL, Milena Lenartowicz 1 TE, Aleksandra Pietrzykowska 1 LOI, Magdalena Pietrzykowska 1 LOI, Adam Augustynik 1 LOI, Błażej Grodzki 1 TI, Eryk Lewandowski 1 TI, Hubert Kozłowski 2 TI

Można by wiele pisać o pozytywach obozu, jednak nic tak nie udowodni zadowolenia uczniów jak ich osobiste opinie i wrażenia po obozie. Oto kilka z nich:

„Euroweek był wyjazdem, który całkowicie przebił moje oczekiwania. Poznałam niesamowitych ludzi, których podziwiam za kreatywność pozwalającą zaciekawić i zaangażować każdego uczestnika. Wolontariusze obdarzali nas energią, która każdego dnia była motywacją do wstania z łóżka, nawet dla największego śpiocha. Potrafili przekazać swoją wiedzę i doświadczenie w przystępny sposób. Każda gra, nawet ta najzabawniejsza miała na celu czegoś nas nauczyć. Tak naprawdę nie da się opowiedzieć tego, co czuje się po tym wyjeździe – trzeba to przeżyć.
Zdecydowanie chcę tam wrócić, niekoniecznie jako uczestnik – ale jako wolontariusz”.

Weronika Kania, 2LOL

 

„Uważam, że warto jechać na Euroweek, gdyż jest to zupełnie nowe doświadczenie. Atmosfera stworzona przez wolontariuszy pozwala otworzyć się i przełamać do pracy w grupie oraz posługiwania się językiem angielskim. Podczas zajęć nie czuje się stresu i presji. Rozmawiając codziennie, spontanicznie w innym języku czujemy się pewniej i swobodniej, niż np. na lekcjach. Bardzo podobało mi się kręcenie filmów czy też odgadywanie piosenek po angielsku. Ciekawość wzbudziły prezentacje dotyczące różnych krajów i ciekawostek związanych z językiem i tradycjami. Jest do doskonały przykład nauki poprzez zabawę. Na Euroweeku nie można się nudzić. Czas jest rozplanowany tak, że świetnie spędzamy go razem na nauce i zabawie, ale mamy też chwile odpoczynku dla siebie. Wolontariusze są naprawdę wspaniałymi ludźmi, z którymi szybko nawiązuje się kontakt. Gdybym miała możliwość ponownego udziału w wyjeździe, na pewno bym z niego skorzystała. Euroweek zawsze będę wspominać bardzo pozytywnie”.
Aleksandra Abramczyk 2LOL

EuroWeek był wspaniałą przygodą dla wszystkich uczestników. Świadczył o tym smutek i płacz jaki towarzyszył nam w ostatnim dniu. Dla mnie była to najlepsza wycieczka na jakiej byłam. Było to czas zabawy, ale również poprawienie języka angielskiego, gdyż wszystkie zajęcia odbywały się w tym języku. Spotkaliśmy tam cudownych ludzi z ogromnym poczuciem humoru, dzięki którym czas tam spędzony był niesamowity, a atmosfera przyjazna. EuroWeek to dla nas wszystkich bardzo wartościowy wyjazd, który wspominać będziemy przez długi czas.

Cieszymy się, ze obóz spotkał się z takim entuzjazmem ze strony uczniów, dlatego też przewidujemy uczestnictwo w kolejnych jego edycjach.

 

Matylda Maliszewska

Justyna Zawierucha

Odnośniki