FESTIWAL ŚPIEWAJĄCYCH SZKÓŁ

19 maja 2016

W naszej szkole nie brakuje talentów wokalnych, o czym mogliśmy się niejednokrotnie przekonać przy okazji różnorodnych festiwali, przeglądów, akademii czy Kuźni Talentów. W tym roku po raz pierwszy zostaliśmy zaproszeni do Warszawy na X edycję Festiwalu Śpiewających Szkół, w którym udział bierze młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa mazowieckiego.

Koordynacją projektu, prowadzeniem korespondencji z organizatorami, przesłuchaniem chętnych  z ZS 3 oraz dostarczeniem im podkładów muzycznych zajęła się pani Magdalena Królikowska. W wyniku szkolnych eliminacji wyłoniono dwie uczennice: Natalię Sieńkowską i Weronikę Podporę z klasy I LOL.

Przesłuchania półfinałowe odbywały się od 17 do 19 maja w Gimnazjum nr 46 przy ulicy Kasprzaka w Warszawie. Opiekę nad uczennicami sprawowała pani Grażyna Witkowska. Przesłuchano niespełna 350 osób z 90 szkół (!) Wśród finałowej piętnastki zabrakło wprawdzie naszych reprezentantek, jednak jury ponownie podjęło obrady, ponieważ jeden z uczestników zmuszony był zrezygnować z dalszej rywalizacji. Tym razem do finału zaproszona została Weronika Podpora.

Koncert finałowy odbył się 5 czerwca w Amfiteatrze Parku Sowińskiego przy ulicy Elekcyjnej w Warszawie. Gośćmi jubileuszowego festiwalu byli zwycięzcy poprzednich edycji oraz zespół „Kapela Czerniakowska”. Weronika Podpora pięknie zaprezentowała się w dwóch kompozycjach: „Szyba” z musicalu „Metro” oraz „Wielka dama” Anny Jantar.

Serdeczne podziękowania dla Rodziców Weroniki za poświęcenie czasu i towarzyszenie córce w wyjeździe na festiwal.

Kolejna, XI edycja już w listopadzie 2016 roku, na którą już teraz serdecznie zapraszamy utalentowanych wokalistów z naszej szkoły.

 

Magdalena Królikowska

Odnośniki