Forum Rozwoju Mazowsza w Warszawie

6 grudnia 2022

Uczniowie naszej szkoły: Natalia Fedorczyk, Kamila Jachna, Aneta Zaręba (klasa IV TE5) oraz Michał Dopadko, Mateusz Skrzypek, Dawid Jechna, Paweł Zdunek (klasa IV TI5) uczestniczyli 6 grudnia 2022 roku pod opieką p. Sylwii Ludwikowskiej w Forum Rozwoju Mazowsza w Warszawie.

Była to już 12 edycja Forum Rozwoju Mazowsza. Wydarzenie poświęcone promocji roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu zorganizowała Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Forum odbyło się pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Ideę Forum wspierał również Europejski Komitet Regionów.

Tegoroczna edycja wydarzenia miała wymiar szczególny z uwagi na rozpoczynającą się perspektywę unijną 2021-2027 na Mazowszu. Mogliśmy uczestniczyć w inauguracji programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Mazowsza na lata 2021-2027, który został zaakceptowany przez Komisję Europejską i rozpocznie się niebawem jego wdrażanie. Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego uroczyście zainaugurował ten program.

Z ogromnym zainteresowaniem spotkały się warsztaty, symulacje, pokazy i inne aktywności zorganizowane przez przedstawicieli m.in.: szkół, szpitali, organizacji pozarządowych, uczelni i jednostek naukowych, czy też przedsiębiorstw korzystających                              z pomocy europejskiej. Wszyscy oni współtworzyli interaktywne przestrzenie w ramach trzech stref tematycznych – Strefy Rozwoju Mazowsza, Strefy Zdrowia i Strefy Młodych.

Uczniowie mogli uczestniczyć w ciekawych warsztatach takich jak:

– jak skutecznie angażować młodych liderów w sprawy  lokalne?

– COSMOPOLIS – poznaj miasto PRZYSZŁOŚĆ!

– Różnorodność jest normą.

 

To tylko przykłady warsztatów, w których nasi uczniowie mogli brać udział. Uczestniczyli również w konkursach i wrócili do domu z małymi nagrodami.

Opracowała: Sylwia Ludwikowska

Odnośniki