#GaszynChallenge ZS3 dla Walecznej Zosi!

1 lipca 2020

    Zosia Paczwa ma zaledwie pół roku i cierpi na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Jedyną szansą na ratunek jest dla dziewczynki bardzo droga terapia genowa! Dlatego bardzo potrzebuje naszego wsparcia! Choroba postępuje z dnia na dzień, dlatego CZAS ma tu OGROMNE znaczenie!

Rozpoczął się GaszynChallenge!

Akcję z robieniem pompek i dokonywaniem wpłat zapoczątkował Marcin Topór z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaszynie. Strażak sam zrobił pompki, nagrał video i po wpłacie na trwającą kilka miesięcy zbiórkę nominował kolejne osoby. Ruszyła lawina pomocy! Zbiórka 9 mln zł dla chorego chłopca zakończyła się sukcesem. Gaszyn Challenge trwa jednak nadal i teraz pomagamy innym dzieciom chorym na SMA miedzy innymi 6 miesięcznej Walecznej Zosi. Każdego dnia coraz więcej osób publicznych, instytucji państwowych, szkół, firm i przedsiębiorstw prywatnych przyłącza się do niej.

Zespół Szkół Nr 3 w Wyszkowie również podjął wyzwanie, do którego nominowała nas Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Wyszkowie- za co bardzo dziękujemy! W dniu 1.07.2020 udało nam się wzorowo wykonać zadanie i zasilić konto maleńkiej Zosi na www.siepomaga.pl/waleczna-zosia.

 

Zobaczcie, jak ZS3 pompuje dla Zosi!

Odnośniki