Grudzień miesiącem profilaktyki HIV / AIDS

13 grudnia 2022

Solidaryzując się z osobami, które cierpią z powodu HIV/AIDS, 27 października 1988
roku na 38 Sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych ustanowiono, że co roku
pierwszego grudnia będzie obchodzony Światowy Dzień AIDS. Z tego powodu grudzień jest miesiącem w którym szczególnie zwraca się uwagę na działania profilaktyczne dążące do zwiększenia wiedzy społeczeństwa dotyczącej zakażeń wirusem HIV oraz choroby AIDS.

Uczennice naszej szkoły, klasy III  prozdrowotno – przyrodniczej przygotowały i przedstawiły w kilku klasach  na lekcjach biologii prezentacje na temat HIV i AIDS, zwracając uwagę na sposoby zakażenia, przebieg choroby oraz jej zapobieganie. Na stronie internetowej www.mamczasrozmawiac.aids.gov.pl można obejrzeć spoty uświadamiające dlaczego trzeba rozmawiać z najbliższymi nawet na bardzo trudne tematy. Jedynie wiedza dotycząca zagrożeń oraz odpowiedzialność za zdrowie i życie swoje oraz najbliższych może realnie wpłynąć na zmniejszenie liczby osób zakażonych wirusem HIV i zatrzymać epidemię AIDS.

 

Monika Kryszkiewicz

Odnośniki