„Gwiazda jeszcze nie spadła…”

22 grudnia 2017

W dniu 22 grudnia 2017r. obyło się w ZS 3 przedstawienie jasełkowe i przegląd kolęd i pastorałek oraz konkurs na najpiękniej udekorowaną salę.
Przedstawienie opowiadało o rodzinie, która w ostatnim momencie – tuż przed świętami – powraca z różnych stron do domu, by wspólnie zasiąść do wigilijnego stołu. Aktorzy udowodnili nam, że życie nie jest łatwą sztuką, ale niejednokrotnie odrobina wiary w cuda czyni to życie bardziej znośnym.
W przedstawieniu wystąpili debiutujący na naszej scenie aktorzy z klasy I LOL:
– Gabriela Mieszało w roli mamy
– Karolina Karpińska jako córka Anka
– Aurelia Reluga – młodsza córka Ola
– Jakub Więcki – przyjaciel ojca – Jana Grabowskiego
– Damian Deptuła –sprzedawca choinek
Wystąpili także uczniowie klas drugich:
– Justyna Molska jako …Justyna Molska
– Piotr Kuchta grający syna
– Jakub Grodzicki wcielający się w rolę ojca.

Zastępy anielskie to uczennice klasy I LOL:
– Kinga Krajewska
– Julia Pawłowska
– Oliwia Kaczmarczyk
– Julia Woźniak
– Kasia Karczmarewicz
– Wiktoria Gałązka
W przedstawieniu śpiewały Dominika Rogalska i Klaudia Zyśk z klasy I LOL.
Wystąpił również zespół „Różowe konewki” w składzie:
– Piotr Kuchta – II LZA
– Oskar Góralewski – I LOL
– Patryk Fankidejski – ILOL
– Dawid Marszał z I LO im. C. K. Norwida
– Piotr Nowak z kl. I TE.

Wyjątkowo piękne dekoracje wykonały uczennice klasy I LOL i III Lea oraz II LOL:
– Martyna Kowalczyk
– Ola Przybysz
– Wiktoria Gałązka
– Ola Biernacka
– Ania Mąka
– Magda Mąka
– Weronika Wiśniewska
– Wiktoria Dąbkowska
Za światła i nagłośnienie odpowiedzialni byli Michał Dańczyszyn z klasy II TI i Jakub Łukasiak z II LEA.
Tę część uroczystości prowadziły Ola Gregorek z klasy I LOL
i Karolina Kownacka z klasy II LOT, a odpowiedzialnymi za nią były p. Justyna Zawierucha i Aneta Augustynik.

Dziękując za uwagę i życzliwe przyjęcie prowadzące życzyły radosnych Świąt Bożego Narodzenia, wiary w to, że niemożliwe może stać się możliwe i tego, by Chrystus narodził się w każdym sercu.
W tegorocznym przeglądzie kolęd i pastorałek wzięły udział:
– Natalia Sieńkowska z klasy III LOL, wykonująca pastorałkę „Pierwsza Gwiazda”
– Magdalena Witkowska i Aleksandra Zawadzka z klasy I LOI w utworze „Tobie mały Panie”
– Klaudia Wojtkowska, która zaśpiewała „Kolędę o ludzkim zrozumieniu” i która wygrała szkolny etap przeglądu.
W czasie obrad jury zaprezentowali się uczniowie, którzy w ubiegłym roku zajęli I miejsce w konkursie powiatowym: Sylwia Książek, Wiktoria Gajewska, Piotr Kuchta oraz Ernest Bereski. Zaśpiewali „Kolędę dla tęczowego Boga”. Tę część uroczystości prowadził Jakub Grodzicki, a odpowiedzialną za nią była p. Grażyna Witkowska.
Dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 – pani Elżbieta Michalik – składając wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne – ogłosiła też wyniki konkursu na najpiękniej udekorowaną salę. Oto one:
– I miejsce dla sali 36 i klasy ILOL z opiekunem – p. Anetą Augustynik
– II miejsce – sala nr 29 – klasa III LOL i p. Elwira Sawicz – Bakuła
oraz sala nr 4, którą opiekuje się klasa I LOT z p. Renatą Lalak
– III miejsce – sala nr 12 z klasą II LOE i p. Magdaleną Królikowską
oraz sala nr 8, która została udekorowana przez klasę I LZA i p. Marzannę Gruszczyńską.
Wyróżnienie w konkursie przypadło klasie I LZB i p. Tomaszowi Dąbrowskiemu za salę nr 14 oraz klasie II LZA i p. Ewie Chmielińskiej – za dekorację sali nr 16.

Opracowała: Aneta Augustynik