Historia Anglii na deskach Domu Kultury „Hutnik”.

18 stycznia 2016

18. stycznia 2016 uczniowie siedmiu klas Zespołu Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie po raz drugi wzięli udział w interaktywnym  przedstawieniu, przygotowanym przez The Bear Educational Theatre. Dzięki uprzejmości dyrektora, pana Mariusza Kowalskiego, przedstawienie odbyło się na deskach sceny Domu Kultury „Hutnik”.

Uczniowie wzięli czynny udział w rozkwicie wydarzeń przedstawienia pt. „The History of England Part I”. Biorąc czynny udział w inscenizacji wydarzeń historycznych, uczniowie ZS nr 3 dowiedzieli się m. in. kto zbudował Stonehenge, co stało się w 1066 roku i dlaczego ta data jest ważna w historii Zjednoczonego Królestwa oraz ile żon miał Henryk VIII. W czasie przedstawienia aktorzy zadawali publiczności pytania i konwersując z nimi po angielsku, uzyskali odpowiedzi na wszystkie z nich. Pierwsza część historii została zakończona na czasach Dynastii Tudorów a aktorzy zostali uhonorowani gradem oklasków i podziękowań ze strony widowni. Reakcja widzów pokazała, że tego typu wydarzenia są potrzebne uczniom a wykonawcy wyrazili chęć ponownego wystąpienia dla społeczności szkolnej.

The Bear Educational Theatre to innowacyjny projekt teatralny: zatrudnia profesjonalnych nauczycieli/aktorów, którzy odwiedzają szkoły, wystawiając interaktywne przedstawienia po angielsku. Prezentowane inscenizacje są autorskie, inspirowane wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języka obcego. Dodatkowo, są niepowtarzalną okazją do spotkania i rozmowy z native speakerami. The Bear Educational Theatre wystąpił w Wyszkowie po raz drugi, w odpowiedzi na zaproszenie nauczyciela języka angielskiego, pana Kamila Gurbały.

Pragnę serdecznie podziękować panu Mariuszowi Kowalskiemu, dyrektorowi WOK „Hutnik” za udostępnienie sali widowiskowej, obsłudze technicznej WOK „Hutnik” za pomoc w realizacji przedstawienia oraz publiczności za czynny udział w wydarzeniu.

Odnośniki